“Не ганьбіть мови лайкою, брехнею, образами”, – Анатолій Бондаренко

“Не ганьбіть мови лайкою, брехнею, образами”, – Анатолій Бондаренко

Анатолій Бондаренко, міський голова Черкас, пост на фейсбук

Українці, вітаю всіх з Днем нашої рідної мови та писемності!

Покоління наших предків мріяли і виборювали своє право на українську мову. Тож нині ми маємо користуватись ним з честю і гідністю. Не ганьбіть мови лайкою, брехнею, образами. Хай ваше слово буде словом правди і добра. Сповна насолоджуйтесь цим скарбом: спілкуйтесь, читайте книги, співайте пісень, дивіться кіно – українською.

Як міський голова, я відчуваю відповідальність за створення сприятливих умов для повноцінного україномовного простору в Черкасах. Мій пріоритет – підтримка української мови в сферах освіти і культури: презентації нових видань сучасних україномовних письменників, облаштування бібліотек і освітньо-культурних площадок. Українській мові потрібні позитивні стимули й можливості матеріалізації у вигляді якісного продукту – і це задача, як держави, так і місцевої влади.

Українська мова, сповнена глибини сенсів і краси образів, дана нам для освідчень в коханні, колискових дітям, вітань з перемогою, виголошення полум’яних промов, добрих жартів, захоплюючої прози і ліричної поезії.

Мова – тендітна, а тому кожним словом, бороніть її від слабкості й уражень: розмовляйте правильно, без суржику і матюків. Поважайте тих до кого говорите, і мову, якою ви це робите.

І найголовніше – виховуйте українською своїх дітей. Тільки та мова житиме, яку батьки з турботою і теплом передають наступним поколінням. Бо рідне слово – це те, яке почуте і сказане першим.

Залиште коментар