Неподалік від Черкас тліє торфяний грунт (відео)

Неподалік від Черкас тліє торфяний грунт (відео)

Два гектари торфяного грунту тліють поблизу сіл Думанці, Чорнявка та Чубівка. Про це Суспільному розповів начальник другого державного пожежно-рятувального загону Олександр Сіпко.

Жителька села Чорнявка, Катерина Дегтеренко розповідає, поле, де горить торф, оточують три села: Думанці, Чорнявка та Чубівка. Каже, місцеві жителі щодня цікавляться в рятувальників, коли буде ліквідовано загорання.
«Два метри і не видно, видимість нульова. Це який дим! Спати на підлозі, мочити тряпку – класти на лице, щоб якось вижити. Вранці легені болять. Це ж по здоров’ю… а у нас малі ж діти. І це три села».

Горіти торф на цьому полі почав два тижні тому, додає жителька Чорнявки Ірина Мельнічук.
«Визивали МЧСників, тоді були набагто менші осередки. Було затушено, ну або неопертивно було здійснено роботу ми не контролювали тоді, ну і на зараз така ситуація. Нам тяжко дихати у нас є малі діти, дорослі нам важко дихати на легенях це все осідає».

Рятувальники працюють тут півтора тижня, розповідає начальник караулу першої держаної пожежно-рятувальної частини Владислав Мединський.
«З цієї сторони працює 4 чоловіки, тобто 4 рукавні лінії працює. З іншої так само – 4. Ми з двох сторін забиваємо територію, щоб обгородить і не було загорання лісів».

Горіння торф’яного грунту нині відбувається на 2 гектарах землі, йому передувала пожежа очерету на території 5 гектарів, розповідає Олександр Сіпко – начальник другого державного пожежно-рятувального загону.
«Зараз працює 13 осіб особового складу, працює три пожежні мотопомпи, встановлена насосна станція працює від дизель-генератора. Ситуація тут я не вважаю, що сильно складна але є у нас загроза лісового масиву, і також поруч розташований населений пункт».

Зі слів Олександра Сіпка, якщо погода не завадить, загорання ліквідують за півтора тижня.

 

Залиште коментар