Нестійка тепла погода очікує на черкащан цього тижня

Нестійка тепла погода очікує на черкащан цього тижня

Перша половина червня на Черкащині не стабільна. Прохолодний початок стрімко змінився спекою. Доповнюють ці контрасти локальні грозові дощі.

Про це інформує директор обласного гідрометеоцентру Віталій Постригань.

У минулі вихідні в полі зору метеорологічних локаторів неодноразово потрапляли масиви купчасто-дощових хмар, які виливалися дощами різної інтенсивності на території Черкащини.
почастішали випадки випадіння граду як в денні, вечірні та навіть нічні години. Розподіл опадів по області був вкрай нерівномірний. У Звенигородському районі за три дні випала майже декадна норма дощу -24 мм. На решті території 1-16 мм.

Як наслідок, показник пожежної небезпеки на території різний: надзвичайний 5 клас у Жашківському, Чигиринському та Смілянському районах. У Черкаському, Канівському, Золотоніському, Уманському високий 4 клас. Лише у Звенигородському районі – відсутній 1 клас.

Температура води у Дніпрі біля Черкас на 8 год. становила 23°, вода в Чорному та Азовському морях – 17..23°. При відпочинку на воді дотримуйтеся правил безпеки.
За прогнозом, у погоді Черкащини продовжує відмічатися літня класика: теплі ночі, «грозові дні», залпові зливи, локальні шквали та град. Все це пов’язано із бурхливою конвекцією, тобто активним переміщенням нагрітого від земної поверхні повітря вгору та утворенням міцних купчасто дощових хмар. Завтра цей процес посилиться, тому що з Карпат до нашого регіону проникатиме більш прохолодне повітря.

У вівторок-середу очікуються грозові дощі, а де грози – можливий град і шквали 15-20 м/с. Дощі дещо знизять температурний фон, але він залишиться вищим за норму на 2-4º. Температура вночі 14-16º, вдень 22-27º.

Із другої половини тижня північний антициклон стабілізує обстановку, підсушить атмосферну вологу та посилить денний прогрів до 30-32º.

Залиште коментар