Новий сквер замість сміттєзвалища створили на Черкащині

Новий сквер замість сміттєзвалища створили на Черкащині

Сквер у селі Будище Черкаського району створила місцева жителька Наталія Корнілова. Наводити лад на недоглянутій території розпочала півтора роки тому. До створення зони відпочинку долучилася громада. Про це інформує “Суспільне“.

Таїсія Білик проживає у селі Будище 45 років. Розповіла, що скільки себе пам’ятає, на місці теперішнього скверу завжди були чагарники. Коли ж сусідка Наталія Корнілова півтора роки тому взялася за облаштування місцини, то до її ініціативи долучилася вся громада.

“До цього часу тут було сміттєзвалище. Усе вивезли спільнотою села Будище. Задіяли і працівників сільради, і дитсадка, і громаду. Усі допомагали”, − розповіла Таїсія Білик.

За словами пані Наталії, роботи розпочали з розчищення каналу:

“Потім зробили місточок, навезли землю, розчистили територію від захаращень. Після створення проєкту, продовжили облаштування”.

Місцева жителька Людмила Ткаченко сквер відвідує зі своєю однорічною донечкою: “Влітку тут часто буваємо. Раніше ми не бачили цієї краси, бо тут були чагарники. Тепер будемо приходити сюди відпочивати та милуватися краєвидами. Можна ще зробити тут дитячу гірку”.

У сквері також облаштували музейну експозицію про історію краю. Допомогати у її створенні запросили місцевого краєзнавця Миколу Якименка. За його словами, майданчик розташований на гірському пасмі.

Наталія Корнілова мріє, аби сквер став не просто місцем відпочинку, а “платформою для творчості”:

“Хочемо тут для художників пленери проводити, для митців – фестивалі, для бардів – щоб співали, літературно-музичні вечори організовували”, – зауважила жінка.

Наталія Корнілова живе за правилом “роби, що можеш, із тими, хто поряд і там, де ти є”. Тому зупинятися на досягнутому не збирається. У майбутньому планує створити тут музей під відкритим небом.

Залиште коментар