Новий туристичний маршрут відкрили у Чигирині

Новий туристичний маршрут відкрили у Чигирині

Маршрут “Прогулянка старим містом” відкрили у Чигирині. Подія відбулася завдяки перемозі в конкурсі грантів, про це Суспільному розповіла керівниця проєкту Яніна Діденко. У маршруті десять стендів. Кожен розташований в історичному місці.

На листівці, що показала вчений секретар Національного історико-культурного заповідника “Чигирин” Яніна Діденко, вид із Замкової гори. Таким його бачили чигиринці сто років тому. Світлини міста на початку 20 століття створив місцевий фотограф Міхаель Сквірський. Його роботи започаткували туристичний маршрут.

Задум втілили після перемоги у конкурсі грантів проєкту по роботі з культурною спадщиною в Україні “Reherit” за гроші Європейського Союзу. На маршрут спрямували 125 тисяч гривень, зазначила Яніна. Тепер в історичному центрі Чигирина 10 стендів.

Кожна із зупинок маршруту – забута історична вулиця, площа, майстерня, або ж культова споруда. Дізнатися більше про місце можна відсканувавши QR-код на смартфоні та перейти за посиланням.

Секретар Чигиринської міської ради Ростислав Ременюк розповів, що такі проєкти необхідні, аби гості до Чигирина приїжджали частіше. За останні десять років їх кількість зменшилася. Додає, причина – погані дороги та брак готелів і закладів громадського харчування.

Тож, аби урізноманітнити культурне життя регіону, зараз працюють над саме над цим.

Залиште коментар