Обласний онкодиспансер отримав унікальне обладнання для програмованої кріоконсервації клітин мозку

Обласний онкодиспансер отримав унікальне обладнання для програмованої кріоконсервації клітин мозку

Черкаський обласний онкодиспансер на фінішній прямій зі створення Центру аутологічної трансплантації стовбурових клітин кісткового мозку. Для нього заклад у межах обласної програми продовжує отримувати високотехнологічне обладнання. Лише вчора до диспансеру доставили унікальне обладнання для програмованої кріоконсервації та кріозберігання клітин. Таке поповнення сталося вперше в історії закладу, та й області загалом, каже керівник медустанови Віктор Парамонов.

Про це інформує сайт Черкаської ОДА.

Пересадка кісткового мозку для онкохворих – часто єдиний порятунок. Однак число медичних закладів, де її можуть проводити, в Україні, і досі обмежене. Вже декілька років у КНЗ «Обласний онкологічний диспансер Черкаської обласної ради» працюють над запровадженням методик трансплантації. Підтримали ініціативу закладу на обласному рівні. На її реалізацію з обласного бюджету спрямували 27 млн грн. На 14 млн грн. уже провели тендери для придбання необхідного устаткування.

– Обладнання для програмованої кріоконсервації та кріоконсервації при -196 градусах живих людських клітин людського мозку ми отримали вперше в історії закладу та й області, – каже Віктор Парамонов. – Це стане резервом життя пацієнта, тому що сьогодні без методології аутологочної трансплантації ми не можемо проводити так звану високодозову хіміотерапію. Оскільки вона настільки потужна, що, окрім ракових клітин, вбиває й усі інші в організмі людини. З допомогою ж цього методу дамо друге життя людині, бо, фактично, будемо трансплантувати її ж раніше відібрані та лабораторно розмножені клітини кісткового мозку на пусте середовище.

Наразі створення Центру аутологічної трансплантації стовбурових клітин кісткового мозку з високодозовою хіміотерапією гемобластозів та солідних пухлин майже завершили. Якщо не буде затримок, а депутатський корпус не послабить підтримку, то вже у листопаді в онкодиспансері будуть відбирати перших пацієнтів. Перевагу спочатку надаватимуть пацієнтам серед молоді та дітей. Вже цього року, за словами очільника закладу, тут хочуть пролікувати одного-двох пацієнтів.

Залиште коментар