Область отримала 13,5 млн гривень на придбання житла для сиріт

Область отримала 13,5 млн гривень на придбання житла для сиріт

Другий рік поспіль Черкащина отримує держсубвенцію на будівництво, придбання житла для дітей-сиріт, осіб з їх числа. Цьогоріч на це область має 13,5 млн грн. Нині профільна комісія на чолі із заступником голови облдержадміністрації Сергієм Овчаренком опрацьовують пропозиції від районів та міст. Та, каже посадовець, половина з них ще не долучилися до цієї роботи.

Про це повідомила прес-служба Черкаської ОДА.

Станом на 12 липня вже відбулося три засідання комісії, де розглянули пропозиції від Черкас, Ватутіного, Сміли, Городищенського, Звенигородського, Канівського, Корсунь-Шевченківського, Лисянського, Маньківського, Монастирищенського, Христинівського, Черкаського районів, Тальнівської та Паланської ОТГ. Для придбання погодили 17 об’єктів житла із 40 запропонованих.

“На жаль, житлова проблема не втрачає своєї актуальності як в Україні, так і області зокрема, – наголосив Сергій Овчаренко. – Відповідно до вимог законодавства, обов’язок щодо забезпечення житлом дітей-сиріт  покладено на місцеві органи виконавчої влади. Водночас половина районів, міст області, більшість ОТГ не використовують надану державою можливість з часткового вирішення житлової проблеми дітей-сиріт, особливо тих, хто цього потребує саме зараз”.

Він додав, що цьогорічна субвенція спрямовується також для придбання житла для дитячих будинків сімейного типу – родини, яка  бере на виховання від 5 до 10 дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування. На жаль, на цей час пропозицій щодо придбання такого будинку немає.

Він додав, аби раціонально та вчасно використати кошти субвенції керівникам районів, міст ОТГ необхідно провести аналіз щодо потреби у будівництві малого групового будинку для дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, та осіб з їх числа; будівництві/придбанні житла для дитячих будинків сімейного типу; придбанні соціального житла, житла для дітей-сиріт, осіб з їх числа; виготовленні проектно-кошторисної документації на будівництво малого групового будинку, дитячого будинку сімейного типу та надати комісії свої пропозиції для розгляду на черговому засіданні.

Залиште коментар