Онлайн-майстерклас із писанкарства провели черкаські майстрині (відео)

Онлайн-майстерклас із писанкарства провели черкаські майстрині (відео)

Черкаські мисткині Олеся та Олександра Теліженки провели онлайн майстер-клас із писанкарства. Відео транслювали на сторінці однієї із черкаських громадських організацій. інформує “Суспільне”.

Майстрині протягом декількох годин розповідали про технологію розпису яєць. Подібний майстер-клас онлайн майстрині влаштовували вперше.

Зі слів художниці Олександри Теліженко, для писанкарства краще використовувати домашні яйця:

– У натурального яєчка шкарлупка рівненька, гладенька й писати по ній казка. І вона міцніша, ніж інкубаторські.

Після нанесення орнаменту, яйце занурюють у фарбу. Щоб фарба краще бралася, до неї додають оцет. Писанку тримають у фарбі кілька хвилин, дістають та витирають серветкою. Далі продовжують розписувати та почергово занурювати у фарбу – від найсвітлішого до найтемнішого кольорів.

– У мене писанка пофарбована вже в перший жовтий колір. І я продовжую свій візерунок. Ті лінії, які я бажаю, щоб залишилися жовтими, я їх закриваю воском, – розповіла Олександра Теліженко.

Писанка була ще дуже-дуже давно, ще до прийняття християнства. Нащі пращури вірили, що писанка – це модель Всесвіту.
Після останнього фарбування з яйця знімають віск над полум’ям свічки. Писанка готова.

Зі слів дизайнерки Олесі Теліженко, для розпису кожен самостійно має обирати орнамент. Майстриня вважає писанкарство хорошим способом відродження традицій.

– Писанка була ще дуже-дуже давно, ще до прийняття християнства. Нащі пращури вірили, що писанка – це модель Всесвіту. По тому як білок влаштований, жовток. Розписування писанок – це було таке магічне дійство. Це був заклик, побажання, щоб цей світ був хорошим. Щоб усі здорові були. Наприклад, закоханий хлопець дарував дівчині писанку. Це було як освідчення любові.

Залиште коментар