Оновити оглядовий майданчик планують в черкаському парку

Оновити оглядовий майданчик планують в черкаському парку

У Черкасах в парку “Сосновий бір” планують оновити оглядовий майданчик. На це витратять понад мільйон гривень. про це пише “Громадське.Черкаси”.

На реконструкцію майданчика витратять майже 1,35 мільйона гривень. Виконуватиме роботи ПП “БК Мастер Строй”. Це ж підприємство зводило в парку алею за мотивами малюнків Тараса Шевченка, реалізувало проект “Деревляндія” та встановило “Трипільську альтанку”. Також вони проводили реконструкцію струмків у межах проекту “Минуле на дотик”.

Хоч тендер і не проводили, але очільник КП “Дирекція парків” Володимир Стойко переконує, що договір уклали в межах закону.

“Це допорогова сума, і ми маємо право не проводити торги. Якщо ми вийдемо на торги, то не встигнемо реалізувати проект цього року”, – пояснив Володимир Стойко.

За словами координатора Черкаської області у сфері електронних закупівель Артура Чемириса, майже всі свої ремонтні роботи “Дирекція парків” проводить як допороги.

“Як виняток – це реконструкція скверу “Юність”, але на це кошти так і не виділили. Це місцева традиція – підганяти все під суму 1,3-1,4 мільйони гривень. Це явне зловживання, яке має мало спільного з ефективним освоєнням коштів і розвитком середовища. Можливо, за 2 мільйони можна було зробити значно краще, або за 700 тисяч гривень не набагато гірше. Перед проектантом ставлять завдання в рамках ціни. Це неправильно і це варто було б змінити”, – зазначає Артур Чемирис.

Закінчити роботи планують до 20 грудня. Всю площу оглядового майданчика обкладуть тротуарною плиткою. Замість старих, зведуть нові чотири навіси. Їх виготовлять із тонкого металу і виріжуть на ньому візерунок вишиванки. Щодо огорожі, то частина її буде скляною.

Зазначимо, що раніше КП “Дирекція парків” замовило будівництво найдорожчої у місті громадської вбиральні. Вона коштувала 886 тисяч гривень, а відкрили її 5 серпня, в парку Хіміків. Також дискусію серед містян викликало придбання дитячого майданчику у вигляді корабля за 350 тисяч гривень.

 

Залиште коментар