Оцет від черкаських виробників виявився низької якості

Оцет від черкаських виробників виявився низької якості

Під час сезону консервування Центр Експертиз “Тест” перевірив якість розчинів оцтової кислоти. Серед перевірених зразків продукції була і продукція черкаських виробників – ЧП “Елік” (Черкаський район) та ЧП “Переплуг” (м.Черкаси), які виявилися низької якості.

Як повідомляють фахівці Центр Експертиз “Тест”, всього було перевірено 13 марок розчинів оцтової кислоти. з яких 7 марок мали зауваження за фізико-хімічними показниками: обсягом або концентрації оцтової кислоти, або ж одночасно за обома показниками. Також на зниження оцінок вплинули серйозні зауваження щодо маркування.

Так, при концентрації продукту у 80% на етикетці “Переплуг ПП” в складі написана тільки вода, а у “Елік ПП” склад і зовсім був відсутній. В обох продуктів також є фраза, що там 12% оцтова кислота. І взагалі є стійке відчуття, що обидва види продукції розливають в сусідніх сараях, зауважують фахівці. Тому обом зразкам оцінка за маркуванням знижена до “дуже погано”.

Не витримала продукція із Черкащини і лабораторні дослідження.

Зауважимо, що якщо на етикетці написано “розчин оцтової кислоти 9% -ний”, то її там має бути саме 9%. На жаль, чимало виробників фальсифікують свою продукцію, розбавляючи її водою. Просто і вигідно. Натомість споживач ризикує при використанні такого слабо концентрованого оцтового розчину зіпсувати всю свою консервацію, яка просто не зможе зберігатися і з високим ступенем ймовірності позриває в найближчі місяць-два.

Фальсифікованими (розведеними) виявилися такі продукти: “Альта Віста” – 8,5%, “Лісной ПП” – 5,8%; “Боріспільска” – 5,7%; “Сан-Венто” – 5,3%. Ще гірші справи з есенціями. Замість обіцяних 80% у “Переплуг ПП” виявилося 24,3%, а в “Елик ПП” – взагалі тільки 14,2%.

Тож  обидві есенції  “Переплуг ПП” і “Елик ПП” потрапили до переліку зразків, які отримали загальну оцінку “дуже погано”.

Серед позитивних результатів продукція з інших регіонів. Загальні оцінки “відмінно” отримали “Кама” (м.Київ), “Королівський смак” (Світловодськ)  і “Руна” (с.Змінець Волинської області).

Загальна оцінка “добре” у продукції “Дніпряночка” (м.Дніпро), “Златко” (м.Київ) і Aro (м.Київ).

Залиште коментар