Падіння імперії Войцехівського

Падіння імперії Войцехівського

Кирило Курінний

Падінню кожної імперії передує період надмірних розкошів. Нерон перед смертю проводив час у постійних оргіях. Людовика XVI стратили на гільйотині після того, як вислів «банкет під час чуми» став фразеологізмом. Радянська імперія впала під натиском порожніх полиць у продмагах, у той час як партфункціонери отримували спеціалізовані пайки із червоною ікрою та фінськими шпротами. Дєдушка Ленін, свят-свят, навіть вигадав про все це фразу – «слішком далєкіані от народа».

Смішно порівнювати, але в Золотоноші – все як у стародавньому Римі. Теж були патриції, які відірвались від плебсу і увірували у свою безгрішність та безкарність. В результаті всі ці патриції думали, що з рук зійде все – і розкрадання гуманітарки, і шахрайство довкола виїзду за кордон під час війни, і схематози довкола жирної землі, і навіть банальне розкрадання бюджетів комунальних підприємств. Ще більш смішно, навіть пам’ятник того ж таки Леніну – і той вкрали. Вірніше гроші від його утилізації, зазначивши у звітах, що монумент був з невідомого та нецінного металу, а не з бронзи.

Проте такий патриціанський спосіб життя місцева «еліта» вела давно. А боком він виходить тільки зараз. То в чому ж проблема? А проблема виявляється, як завжди, в людях.

Думаю, що всі зрозуміли – мова іде про команду Войцехівського.  І цього разу не про нове громадське-політичне об’єднання, а фізично про людей, які ішли по життю з Віталієм Войцехівським від зупинки до зупинки. Хтось ще з часів його розкрадання державного заводу «Златогору», хтось від мерської посади в Золотоноші часів перебування Віталія Олександровича в партії Порошенка, а хтось і зі статусу помічника-депутата від фракції «Слуга народу».

Звісно, найстаріших кадрів в команді вже майже на залишилось – занадто багато вони знали. Але тих, з ким пан Войцехівський модернізовував Золотоноша водоканал є щебагато. І саме на них він робив ставку при формуванні команди на Черкащині. Проте з ростом персональних амбіцій, розширювалась і команда. От саме це і стало причиною збоїв в системі. Таку кількість людей Войцехівський фізично вже не міг контролювати та координувати. Саме тому, до грішків самого нардепа почали додаватися комунікаційні провали і членів команди. То Олександр Охріменко десь не там хабар візьме, то Валентина Чиж «набарижила» собі нову ауді на гуманітарні та волонтерці, то Ірина Тернова накосячить щось із ремонтом приміщень для військових. Кожен такий провал – це папочка у відповідних службах. Вона з часом накопичується і додається до вже змістовного дос’є політика. Рано чи пізно ця папка боляче б’є по голові самого Войцехівського.

Спочатку від впливу Віталія Войцехівського зачистили окремі органи, які підпорядковуються Києву та Черкасам безпосередньо. Потім відбулась політична міграція депутатів окремих громад під іншу кришу. Всі ці процеси прискорились, після того як багаторічного «силовика» нардепа Олександра Охріменка зі скандалом зняли із посади Золотоніського відділку поліції. В структурі міської ради у колишнього мера звісно є ще депутати місцевих рад, заведених під різними політичними прапорами. Але міського голову так і не обрали.

Останнім острівцем стабільності та впливу Войцехівського залишалась Голова РДА Ірина Тернова. Але тут небесну канцелярію як прорвало. То на рівному місці виник скандал із розміщенням військових на ППД та перегрупування. То якісь підприємці скаржаться на тиск та переслідування. То переселенці незадоволені увагою районної влади. То гуманітарна зникає прямо із закритих складів райради. Крім того ігнорується розпорядження Офісу Президента щодо відбудови ввірених сіл на Херсонщині. А робота з побудовою укриттів відверто імітується, при цьому гроші діваються у невідомому напрямку.

А нещодавно, сама Тернова потрапила у скандал із ДТП зі смертельним наслідком. Деталі та наслідки самої аварії почали швиденько зачищати. Але частина правди все ж таки вийшла в публічність. Отже, що відомо? 2 серпня автомобіль форд фокус, за кермом якого був Михайло Лазарєв (персональний водій Тернової) в Золотоноші здійснив наїзд на місцевого пенсіонера, який рухався по дорозі на велосипеді. Від отриманих травм постраждалий помер. За неперевіреною інформацією,  в салоні автомобіля точно знаходилась одна пасажирка. Проте у матеріалах справи, які були оприлюднені, цього факту вже немає. Нам невідомо, чи ця жінка була Терновою, чи її водій просто «хал турив». Але цікавим є декілька фактів. Факт №1. Сам водій (Михайло Лазарєв) є чоловіком рідної сестри Марʼяни Ніценко, яка у свою чергу є офіційним помічником-консультантом народного депутата Войцехівського. Факт №2. Автомобіль, який обслуговує Золотоніську РДА і Тернову, знаходиться у власності приватного підприємства. Тому виникають питання яким чином відбувалось документальне оформлення факту оренди. Особливо з огляду на всім відомий в Золотоноші скандал із розподілом паливно-мастильних матеріалів збоку чиновників РДА в часи т.зв. бензинової кризи. Факт №3. Хто ж була та невідома жінка, яку нібито зафіксували камери відеоспостереження в салоні автомобіля?

Якби там не було, але по Голові Золотоніської РДА відпрацювала ціла комісія Кабінету міністрів України. Результатом нібито стало винесення догани. Підставою – провал підготовки бомбосховищ та укриттів в районі. Вже після догани стали відомі факти зриву шефських програм для Херсонщині збоку РДА та вищезгадане ДТП. Разом з тим, сам народний депутат Віталій Войцехівський, ніби щось передчуваючи, буквально вчепився зубами в останнього надійного кадра, який прикриває йому спину. Знаючі люди подейкують, що в хід пішов шантаж та погрози. Правда не уточнили на чию адресу лунали ці погрози. Проте із власних джерел нам стало відомо, що сьогодні у фракції партії «Слуга народу» формується цілий список із ідеологічного тягара, який відверто обнуляє шанси команди Президента у регіонах. І це не тільки ті зашквар ні кадри, хто проводив своє дозвілля на Мальдівах та Відні, але також і ті, хто намагається відірватися від централізованих рамок та сформувати власні політичні проекти. Особливо, якщо все це супроводжується відвертими репутаційними ризиками. Отже, запасаємось поп-корном, слідкуємо за розпорядженнями Кабміну та подальшими рішеннями фракції «Слуг народу». А тим часом, політтехнологи та політики починають поступово прогрівати свої пристрої на 197 виборчому окрузі, який очевидно може бути зачищений від колись перспективної «Команди Войцехівського».

Залиште коментар