Пам’ять загиблих на війні українців вшанували в Черкасах (Фото)

Пам’ять загиблих на війні українців вшанували в Черкасах (Фото)

22 червня в Україні День скорботи і вшанування пам’яті жертв війни. З цієї нагоди в Черкасах відбулася церемонія покладання квітів до підніжжя Пагорбу Слави. Про це інформує прес-служба Черкаської міської ради.

До меморіального комплексу учасники пройшли ходою від обласного краєзнавчого музею під мелодію легендарної пісні “Степом, степом…”. Перед тим як вклонитися пам’яті полеглих у Другій світовій війні, вшанували їх хвилиною мовчання. Цього дня в обласному центрі на адміністративних будівлях приспустили національні стяги.

До заходів долучилися представники міської влади, зокрема, заступник міського голови Людмила Бордунос, структурних підрозділів, обласні владці, ветерани, рідні учасників тієї війни, учнівська та студентська молодь.

Нині в Черкасах у живих лишилося двоє визволителів міста – Озеран Марія Григорівна та Дубовський Григорій Степанович.

За даними департаменту соціальної політики, нині на обліку перебуває 1653 ветерана війни 1941-1945 років, серед них – 144 особи з інвалідністю внаслідок війни, 61 учасник бойових дій та 1448 учасників війни.

Довідка:

День скорботи і вшанування пам’яті жертв війни – день пам’яті в Україні. Відзначається щорічно 22 червня, у день початку німецько-радянської війни, яка забрала життя кожного п’ятого українця.

Залиште коментар