Пам’ятний знак односельцям-повстанцям відкрили на Лисянщині (Фото)

Пам’ятний знак односельцям-повстанцям відкрили на Лисянщині (Фото)

В Орлах на Лисянщині відзначили 100-річчя початку Звенигородського збройного повстання, що було організоване Вільним Козацтвом. Про це пишуть “Вісті Черкащини“.

Повстання розпочалося 3 червня 1918 року саме з виступу жителів цього села, тоді Звенигородського повіту, проти карателів, що прибули приборкувати непокірне чумацьке село. Загін був ущент розгромлений. Це надихнуло селян на боротьбу, які тільки й чекали слушного моменту позбутися окупаційних військ. 4 червня у сусідній Ганжалівці селяни розгромили ще один німецько-гетьманський загін. Повстання тоді швидко перекинулося на Лисянку. Німці змушені були тікати з містечка.

Біля старовинної дерев’яної козацької церкви Успіння Пресвятої Богородиці (УПЦ КП) відкрито пам’ятний знак учасникам Звенигородського збройного повстання. Він виготовлений у формі розгорнутої книги. Автор, як його називають – «наш Церетелі», Олег Пархомчук, зумів передати одвічне прагнення українців до волі. Про це говорили у своїх виступах і сільський голова Юрій Райченко, місцевий краєзнавець Михайло Лаврега, і козачка та поетеса Валентина Войцехівська. А протоієрей, отець Володимир освятив пам’ятний знак і закликав берегти пам’ять про тих, хто виборював волю України, називаючи себе вільними козаками.

Залиште коментар