Під Черкасами хочуть облаштувати Центр сортування, переробки, утилізації відходів

Під Черкасами хочуть облаштувати Центр сортування, переробки, утилізації відходів

Міський голова Анатолій Бондаренко взяв участь у зустрічі очільника обласної державної адміністрації Олександра Скічка із представниками товариства «Екоцентр МБО-Т» та їхніми партнерами – компанією «China Gezhouba Group Co.», Ltd. На ній йшлося про наміри облаштувати в регіоні Центр сортування, переробки, утилізації твердих побутових відходів за європейською технологією.

На початку розмови Олександр Скічко наголосив, що екологічна безпека у сфері поводження з відходами та впровадження сталої системи утилізації є одним із пріоритетних завдань.

– Щороку в Черкаській області утворюється близько 1,3 млн тонн відходів I-IV класів небезпеки, – відзначив голова ОДА. – І одним з проблемних питань наразі є впровадження роздільного збирання твердих побутових відходів. Загальносвітовий тренд із роздільного збирання побутових відходів, до прикладу, впроваджено тільки у 8 % міст нашої області. Тому інвестиційні проекти в цій сферу для нас завжди будуть пріоритетними. Жодних штучних бар’єрів, бюрократичних цензів чи утисків – це я гарантую як очільник ОДА. Комунікація потенційних і наявних інвесторів із органами держаної влади на Черкащині є і буде максимально прозорою та конструктивною.

Про амбітні плани облаштувати Центр сортування, переробки та утилізації твердих побутових відходів заявляє товариство «Екоцентр МБО-Т». Цей проект у життя втілюватимуть разом із китайською компанією «China Gezhouba Group Co.» Ltd.

– Проект сміттєпереробного центру напрацьований за європейською технологією механічної, біологічної та термічної обробки. Наразі для його розміщення ми розглядаємо ділянку на площі 8 гектарів неподалік ПАТ «Азот», – відзначив директор ТОВ «Екоцент МБО-Т» Микола Орищенко. – Ми передбачаємо облаштування технологічної лінії потужністю 40 тонн на годину, тверді побутові відходи розділятимуть на вісім фракцій, далі їх відправлятимуть для подальшої переробки виробникам вторинної сировини. Запропонована технологія не передбачає спалювання чи піролізу.

За його словами, за цією технологією вже працює більше 60-ти заводів у країнах Європи.

Компанія «China Gezhouba Group Co.», Ltd, яка готова інвестувати в появу такого центру, працює із 1970 року. Її головний офіс знаходиться у місті Ухань (провінція Хубей, КНР). Нині вона має 99 філіалів у 142 країнах світу.

– Компанія спеціалізується на проектах у сфері будівництва та цивільної інженерії, працює за декількома напрямками: інфраструктурні проекти (насамперед, це будівництво автомобільних доріг та гідроелектростанцій, проекти атомної електроенергетики, теплової енергетики, вітроенергетики, проекти у сфері водопостачання), розвитку проектів на умовах концесії, захисту навколишнього середовища, – розповіла голова представництва компанії China Gezhouba Group в Україні Лі Ин Ин. – Компанія дружня до природи й турбується про захист навколишнього середовища.

Наразі компанія розглядає Україну як одного зі стратегічних партнерів, зокрема, Черкащину через її географічне розташування. Це дозволяє співпрацювати в різних напрямках.

– Сподіваємось, що втілення такого проекту вжиття сприяло б поліпшенню екологічної ситуації в регіоні, – говорить пані Лі Ин Ин. – Це лозунг нашої компанії.

Анатолій Бондаренко під час зустрічі відзначив, що для Черкас, як і для більшості українських міст, питання поводження з твердими побутовими відходами є одним із найбільш нагальних.

За його словами, наше місто має один діючий ліцензований полігон ТПВ, який перебуває на балансі спеціалізованого комунального підприємства «Черкаська служба чистости», та розташований за 15 кілометрів від міста на території Русько-Полянської ОТГ.

Загальна кількість вивезеного на полігон побутового сміття у 2020 році склала близько 96 тисяч тонн.

– Ми із задоволенням долучилися б до цього проекту на взаємовигідних умовах, – прокоментував під час зустрічі Анатолій Бондаренко. – Ми зацікавлені, насамперед, у впровадженні в місті нових екологічно безпечних технологій та систем збору і переробки відходів виробництва та споживання.

Підсумком зустрічі стало підписання меморандуму про партнерство та співробітництво між обласною державною адміністрацією та компанією ТОВ «Екоцентр МБО-Т».

Про це інформує пресслужба Черкаської міської ради

Залиште коментар