Підозрюваних у вбивстві журналіста тальнівський суд залишив під вартою

Підозрюваних у вбивстві журналіста тальнівський суд залишив під вартою

16 березня колегія суддів Тальнівського районного суду у складі Ірини Воронкової, Катерини Міщенко та Дмитра Дьяченка продовжила на 60 діб термін тримання під вартою підозрюваних у викраденні та вбивстві корсунського журналіста Василя Сергієнка. Про це інформують на сайті “Вісті Черкащини“.

Зранку і до завершення судового засідання у Тальному були посилені заходи безпеки. В приміщенні суду та навколо нього чергували десятки поліцейських чи не з усієї області (хтось нарахував півтори сотні). Містом курсували патрульні спецмашини з проблисковими маячками. Підозрюваних привозили декількома автозаками.

У судовому залі, крім сторін процесу і правоохоронців, були присутні представники ВО «Свобода» та Національного корпусу. Активісти побоювалися, щоб внаслідок несправедливої ухвали суду підозрюваніу тяжкому злочині не опинилися на волі. Адже перед цим всі три суди першої інстанції Черкас фактично самоусунулися від здійснення правосуддя, тому справу було передано в Тальнівський районний суд.

Втім, побоювання активістів виявилися марними. Колегія суддів призначила підготовче засідання у кримінальній справі на 11 годину 13 квітня та продовжила термін тримання під вартою до 16 травня.

Це не сподобалося адвокатам обвинувачених, вони включили відеокамери на телефонах і почали… Зашуміли, згадали про Європейський суд і права людини, мовляв підозрювані тяжко хворі і потребують невідкладної медичної допомоги. Втім, тальнівські судді на провокації не підділися, в полеміку не вступали. Зачитали ухвалу і вийшли.

Активісти залишилися задоволеними:

– А що вони хотіли, щоб після скоєного їх ще й випустили? – коментує корсунський активіст емоції захисників обвинувачених.

До речі, у січні 2016 року Тальнівський районний суд уже збирався через «вбивць Сергієнка», бо дехто з цих персонажів, кажуть, встиг «наслідити» і в цьому районі, погрожуючи відомому сільгоспвиробнику спалити техніку.

Довідка: Василь Сергієнко – журналіст Корсунь-Шевченківської районної газети “Надросся”. 4 квітня 2014 року його викрали з дому, а наступного дня знайшли закатованим у Виграївському лісі, що за 15 кілометрів від Корсунь-Шевченківського. Місцеві жителі вважають причиною вбивства Сергієнка журналістську діяльність. Він розслідував корупційні схеми та незаконні захоплення земель на Корсунщині.

Указом Президента України від 21 листопада 2014 року Василю Сергієнку присвоєно звання Героя України.

Анатолій ГЕРАСИМЕНКО

Залиште коментар