Пішов з життя колишній керівник Черкаської  філармонії

Пішов з життя колишній керівник Черкаської філармонії

Пішов у засвіти Петраускас Антанас Аугустинович (04.12.1939- 16.01.2021)- заслужений працівник культури України, якого було нагороджено орденом ” За заслуги” III ст., директор Черкаської обласної філармонії (1982-2012р.р.). Про це інформують на офіційній сторінці Черкаської філармонії у фейсбук.

“Антанас Аугустинович, балтієць за походженням, народився 4 грудня 1939 року в с. Гинтаутай Рамигальського району, республіка Литва. В родині, де виховувався хлопчина, завжди панувала атмосфера любові до музики: тато співав і грав на багатьох музичних інструментах.
У Черкаси юнака призвали до Лав армії служити в танковому полку.
Після армійської служби юнак залишився жити в Черкасах і розпочав свій творчий шлях в художній самодіяльності та згодом був призначений на посаду завклуба Черкаського м’ясокомбінату.
Антанас Аугустинович відразу свідомо прийняв рішення вивчити українську та російську мови і удосконалити свої знання в галузі культури. Антанас Петраускас успішно закінчив Ленінградський інститут культури і у 1972 р. очолив у Черкасах міський будинок культури.
У 1975 році молодий перспективний керівник очолив відділ культури Черкаського району.
1982 року Антанаса Аугустиновича було призначено на посаду директора Черкаської обласної філармонії, де за його сприяння з’явилися нові колективи: ансамбль «Росава», солісти Раїса Кириченко, Ольга Павловська та інші; тріо бандуристок «Вербена», камерний оркестр.
Антанас Аугустинович до останнього віддавав себе служінню мистецтву Черкащини .
В газеті “Нова доба” від 14 грудня 1999 року автор статті В. Безуглий стверджує: ” Якби не литовець Антанас Петраускас, ні про яку українську пісню у Черкасах у 80-ті не могло бути й мови”.
Митець відбувся на цій землі і завжди віддавав себе людям…
Спочивайте з миром, дорогий друже й наставнику…
Царство небесне Вашій душі…”, – йдеться у повідомленні.

 

Залиште коментар