Після вихідневої відлиги на Черкащину повернуться незначні морози

Після вихідневої відлиги на Черкащину повернуться незначні морози

Тільки нещодавно в області були сильні морози 20-24º, середньодобова температура повітря була нижче кліматичної норми на 9-12º. Нині ж погода готується до відлиги, відзначає начальник обласного гідрометцентру Віталій Постригань.

За прогнозом, у суботу Черкащина опиниться в теплому секторі Північно-Атлантичного циклону «Goran», який просувається на Схід по арктичному узбережжю. Атмосферні фронти поки що далеко від нашого регіону, тому суттєвих опадів не очікується. Найближчої ночі переважатимуть слабкі морози, місцями можливий переохолоджений туман та слабка ожеледь, на дорогах ожеледиця. В денні години температура «штурмуватиме «нульову відмітку і навіть перевищить її на 2-4º.

У вихідні до підвищення температурного фону приєднаються суттєві дощі, які будуть пов’язані з південним циклоном. Температура повітря впродовж доби підвищиться до 6-8º тепла, вітер посилюватиметься до небезпечних 15-20 м/с.

Дощі прискорять сніготанення та створить незручності під ногами. Лід на річках поступово втрачатиме свою міцність, виходити на нього, особливо на початку відлиги, дуже небезпечно. Ще один фактор, який посилить негативну дію погодних змін – інтенсивне падіння атмосферного тиску, коли за добу він впаде на 10-12 одиниць.

Після проходження південного циклону «Irek» на початку нового робочого тижня, з 26 січня, розпочнеться поступове зниження температури повітря та перехід опадів у фазу мокрого снігу та снігу. На цей раз похолодання обмежиться слабкими морозами 1-6º.

Вихід південного циклону з коливаннями температури повітря та значними опадами може призвести до налипання мокрого снігу, ожеледі, ожеледиці на дорогах. Дискомфорту додаватиме рвучкий вітер.

Залиште коментар