Погода на Черкащині “бере курс на осінь”

Погода на Черкащині “бере курс на осінь”

Осінь обережно прокладає свої стежки: зменшилась висота сонця, коротшають дні та холоднішають ночі. В умовах тривалого періоду антициклональної погоди відмічаються  значні добові перепади температури повітря.

Про це інформують у обласному гідрометеоцентрі.

На ранок 13 вересня мінімальна температура повітря у Черкасах була +3º, а на висоті 2 см від поверхні ґрунту +1º. Денні максимуми ще досягли 26-29º.
Але основною «ложкою дьогтю» цього антициклону – збереженого і тривалого дефіциту опадів. Смілянський район – антилідер по кількості опадів, з початку року випало менше 50% норми опадів. Останні ефективні дощі були 2 місяці тому. Грунт висох на 1 метр.
Засуха також обезводнює річки. На р. Тясмин у створі гідропосту рівень води 144 см, що на 1 см нижчий  за найменший багаторічний рівень.
Складна ситуація із рівнем ґрунтових вод – вони одні з найнижчих за весь період спостережень. У Звенигородському районі – найбільш низькі рівні залягання ґрунтових вод із 2006 р. І в додаток – у лісах області утримується надзвичайний 5 клас пожежної небезпеки.
За прогнозом синоптиків, нині Черкащина намагається накопичити якомога більше тепла перед суттєвим похолоданням.Наш регіон на межі сухого сонячного західного антициклону та прохолодного циклону з північного сходу. Поки що антициклон не допускає у наші широти ані дощові хмари, ані осінній холод. Тому нічна температура очікується в межах 7-12º, а денна 22-27º.
У середу-четвер, з утворенням локального циклону над Балтикою, циркуляція повітря стане більш активною і тимчасово зміниться із північної на південну. Тому потепліє на 2-3º як вдень, так і вночі.
З проходженням холодного фронту у п`ятницю нас чекають несуттєві дощі та зниження температури вдень лише до 16º-18, вночі до 1-3º. Проте інтенсивність похолодання буде уточнюватися.

Звичайно, попереду ще будуть комфортні вересневі дні, але вже в категорії «кліматична осінь» і «бабине літо».

Залиште коментар