Про це Суспільному розповіла начальниця обласного управління агровиробництва Валентина Сокирко.
Збирати врожай почали, коли вологість соняха досягла необхідної норми. Комбайн, що вміщує 6-7 тонн, за день може намолотити до 100 тонн насіння, розповів агроном Володимир Марченко.
“Збираємо соняшник при вологості 8-9, при доробці скидає до восьми, тобто на довготривале зберігання ми вже можемо закладати зараз соняшник”.
Цьогоріч в сільгосптоваристві 800 гектарів під соняшником, наразі зібрали 60. Агроном Володимир Марченко розповів: врожайність не гірша, ніж торік.
“Урожайність у цьому році непогана, понад три тонни з гектара, але хотілося б краще”.
Цьогорічним урожаєм проса агроном більш задоволений. Збирають його лише зараз, тому що пізно засіяли поля.
“Оскільки у нас тут були посіви жита на зелений корм, ми його зібрали, дискували землю і посіяли просо, в районі червня місяця. З минулим роком, оскільки погодні умови склалися не дуже добре, то ми взяли тільки тонну, в цьому році в 4 рази більше”.
На черзі, розповів Володимир, збір кукурудзи. Решту культур у товаристві вже зібрали. Серед них озимий ріпак, пшениця та ячмінь.
“Зібрали озимий ріпак, раніше він давав 2,5 т/га, в цьому році до 4 т/га, пшениця давала до 6-7 тонн, це дуже гарний показник для пшениці”.
Урожайність проса нині 35,8 ц/га, тоді як торік була 35,9 ц/га. Урожайність соняшника 26,5 ц/га, натомість у 2022-ому складала – 26,7 га. В цілому по Черкащині жнивна кампанія показує хороші результати, зазначила начальниця обласного управління агровиробництва Валентина Сокирко.
“Наразі завершили збір ранніх зернових культур. Отримали вже валовий збір 1,5 млн тисяч тонн з урожайністю 56 ц/га, тому ми входимо у 5 лідерів по урожайності в Україні. У нас закінчується збір круп’яних, як важливої продовольчої культури, гречка показує непоганий урожай, це 15 ц/га, просо закінчуємо, вже 70% зібраних площ, розпочато в області збір соняшнику та сої”.