Понад 1500 медичних установ пошкоджено в Україні через війну

За майже два роки військових дій, ініційованих росією, українська медична інфраструктура зазнала значних втрат: 1523 медичних об’єкти були ушкоджені, а 195 знищені до основи. Станом на лютий 2024 року, ці атаки продовжують залишати відбиток на системі охорони здоров’я України.

Агресія Росії проти України характеризується цілеспрямованими ударами по мирних населених пунктах, включаючи медичні установи, такі як лікарні та поліклініки, що призводить до систематичного руйнування цивільної інфраструктури.

Області, що найбільше постраждали від обстрілів, включають Харківську, Донецьку, Миколаївську, Київську, Чернігівську, Дніпропетровську, Херсонську та Запорізьку області. Інформація про стан медичних закладів у Луганській області залишається недоступною.

З початку конфлікту, російські військові пошкодили 103 автомобілі швидкої допомоги, знищили 258 та захопили 125 таких транспортних засобів.

Попри тривалі військові дії, Міністерство охорони здоров’я України спільно з міжнародними партнерами активно працює над відновленням пошкодженої медичної інфраструктури. Це робиться з метою забезпечення населення доступом до необхідної медичної допомоги високої якості.

До цього часу вдалося повністю відновити 502 медичних заклади, а 362 знаходяться на різних стадіях реконструкції або часткового відновлення. Переважно це стосується установ, що зазнали менших пошкоджень, як-от руйнування вікон чи фасадів. Більшість реконструйованих медичних закладів розташовані в Миколаївській, Дніпропетровській, Київській, Харківській та Чернігівській областях, і роботи з відновлення продовжуються.

Джерело: moz.gov.ua

Залиште коментар