Працівники управління інспектування – на сторожі благоустрою Черкас

Працівники управління інспектування – на сторожі благоустрою Черкас

583 приписи і 251 протокол про порушення правил благоустрою. Такі результати роботи управління інспектування Черкаської міської ради за останніх два місяці. Роботу муніципальних інспекторів часто критикують, проте саме їхня повсякденна робота полягає у тому, щоб слідкувати за чистотою і порядком на черкаських вулицях.

Узимку посилюється контроль за прибиранням снігу

Однією з основних задач працівників управління інспектування є контроль з прибиранням снігу. Адже згідно з правилами благоустрою Черкас, прибирати прилеглу територію від снігу та льоду мають підприємці, проте не всі це роблять сумлінно, тож подекуди на тротуарах утворюється ковзанка.

– Інспектори приходять до таких підприємців і просять усунути порушення. Дехто реагує швидко, прибираючи територію протягом кількох годин. Якщо ж реакції немає, то на такого підприємця робимо припис і даємо ще час на усунення недоліку. Якщо ж і після цього він не прибирає територію від снігу – складаємо протокол і накладаємо штраф, який становить 1700 гривень. Вже було виписано більше сотні таких приписів, – розповідає заступник начальника управління інспектування Черкаської міськради Павло Забєлін.

Триває боротьба із незаконними кіосками і білбордами

За допомогою працівників управління інспектування місто очищується від незаконних МАФів. Так за останні два місяці демонтовано незаконний кіоск із прийому вторсировини за адресою Гагаріна, 29 та два незаконних кіоски біля магазину «Транзит» у центрі міста, які власники прибрали власним коштом.

– Таку практику, щоб незаконні споруди та конструкції власники прибирали своїм коштом, намагаємося застосовувати якомога частіше. Адже ми дбаємо про те, щоб бюджетні кошти не витрачалися даремно, – говорить Павло Забєлін.

Таким чином нещодавно власники 5 білбордів прибрали їх самотужки після втручання працівників управління інспектування. Ще 4 незаконні рекламні конструкції було демонтовано за бюджетні кошти.

Проте більше сотні незаконних білбордів прибрати поки не вдається. Їхнім власником є ПП «Вересень+», яке ні копійки не платить до бюджету, проте вправно використовує шпаринки у законодавстві. Тож нині триває боротьба у юридичній площині.

Стихійній торгівлі – бій!

Ще одним напрямком роботи управління інспектування є боротьба із стихійною торгівлею. Інспектори регулярно вирушають на рейди проти цього явища. За словами Павла Забєліна, проблемою є стягнути з такого порушника штраф. Адже багато з них є жителями сільської місцевості, тож, за законом, мають платити за місцем реєстрації.

– Приємно, що з деякими представниками сільрад все ж таки почали знаходити спільну мову, тож нам починають вже надходити не просто відписки, а й певні кошти. Працюватимемо в цьому напрямку і далі. Хотілося б також покращити співпрацю у цьому відношенні із правоохоронними органами, – зауважує Павло Забєлін.

За словами заступника начальника управління інспектування, протягом останніх 2 місяців відбулося 4 засідання адмінкомісії виконавчого комітету Черкаської міськради, винесено 123 постанови про адміністративне стягнення, накладено штрафів на суму 96 тис. грн.

Залиште коментар