Проблеми та перспективи приватизації житла пояснили в Черкаській міській раді (Графік)

Проблеми та перспективи приватизації житла пояснили в Черкаській міській раді (Графік)

На сьогодні у місті Черкаси приватизовано трохи більше 90 відсотків усього житла, яке може бути приватизоване.  Найбільші темпи спостерігалися на початку двохтисячних років. Про це на ранковій нараді розповіла директор департаменту економіки та розвитку Ірина Удод, повідомляє прес-служба Черкаської міської ради.

За її словами, приватизація державного житлового фонду розпочалася з 1992 році. Її метою було створення умов для здійснення права громадян на вільний вибір способу задоволення потреб у житлі, залучення значної кількості громадян до участі в утриманні і збереженні існуючого житла та формування ринкових відносин у житловій сфері.

За останні два роки темпи приватизації житла у Черкасах знизилися. Так, якщо у 2016 році у Черкасах було приватизовано 980 об’єктів, то у 2017 році – 594, а з початку 2018 року – 294 об’єкти.

Що стосується гуртожитків, то з них приватизовано близько половини. Відповідно до Програми передачі гуртожитків у власність територіальної громади м. Черкаси на 2010-2014 роки, затвердженої рішенням Черкаської міської ради від 10.08.2010 № 5-997, з 46 гуртожитків станом на травень 2018 року передано 33. 4 гуртожитки, в яких здійснюється приватизація, передано поза межами програми.

 Що стосується інших міст обласного значення, то загалом складається така сама ситуація. Зокрема, в містах Миколаєві, Чернігові, Полтаві, Кропивницькому, Сумах приватизовано біля 50% житла в гуртожитках, які підлягають приватизації.

Залиште коментар