Проблеми земельних питань на Лисянщині намагалися вирішити в штабі ОДА

Проблеми земельних питань на Лисянщині намагалися вирішити в штабі ОДА

Ситуацію про порушення порядку видачі земельних ділянок, зокрема на Лисянщині та Маньківщині, вирішували в ОДА. Тут під керівництвом першого заступника голови обласної адміністрації Віталія Коваля відбулось засідання обласного штабу з контролю за обігом сільськогосподарських земель державної власності. Нагадаємо, штаб почав діяти віднедавна – за участі представників компетентних органів, Всеукраїнської аграрної ради, Асоціації фермерів області.

Про це повідомили в прес-службі Черкаської ОДА.

Ситуація на Лисянщині  набула резонансу. Йдеться про 130 га землі державної власності в адмінмежах Хижинської та Виноградівської сільських рад. Попередньо до штабу звернулась громада сіл з приводу неправомірного, на їхню думку, розпорядження управлінням Держгеокадастру землями.

Ними, за словами керівника Лисянського району Володимира Павличука, планують заволодіти невідомі особи, серед яких і жителі Львівщини. Жодного громадянина Лисянщини, за результатами перевірки, в списку немає, зокрема й атовців.Водночас Сергій Ярошевський, сільський голова Хижинської сільської ради, повідомив, що жителі його села, працівники соціальної сфери, набагато раніше звертались із заявами на одержання земельної ділянки під селянське господарство та отримували відмови. Натомість керівниця юридичного управління ГУ Держгеокадастру в Черкаській області Оксана Сіроштан сказала, що рішення щодо видачі земельних ділянок в судовому порядку призупинені, а скарг від жителів Лисянського району стосовно цієї ситуації до управління не надходило.

“Ситуація, що виникла на Лисянщині, потребує якнайшвидшого вирішення в межах закону, аби уникнути збурення громади, – каже перший заступник голови ОДА Віталій Коваль. – За тиждень працівники Держгеокадастру мають надати матеріали про причини відмов жителям Лисянщини в праві на одержання земельних ділянок. Потім зможемо спільно з фахівцями правоохоронних органів та юристами напрацювати механізм подальших дій”.

Під час засідання повідомили і про стан розслідування обставин порушення прав фермера Григорія Білецького при проведенні земельного аукціону 11 січня на Маньківщині. Нагадаємо, конфлікт відбувся через те, що фермера не допустили до участі через нібито неповний пакет документів. Про результати перевірки порядку проведення аукціону виконавцем торгів ДП «Черкаський науково-дослідний та проектний інститут землеустрою» повідомив заступник начальника – начальник слідчого управління ГУНП в Черкаській області Валентин Кожухівський.

Залиште коментар