Промивку Корсунь-Шевченківського водосховища зробили на Черкащині

Промивку Корсунь-Шевченківського водосховища зробили на Черкащині

Для того, щоб відновити рівень води на річці Рось, щороку влаштовують промивку Корсунь-Шевченківського водосховища. Утім цього недостатньо, розповів Суспільному еколог Василь Бараненко.

Щоб очистити дно, під щитами греблі поступово пропускають воду. Разом із нею з відкритих щитів греблі витікають очерет, сміття та жабуриння.

Річка замулюється, бо на руслі водойми утворили десять водосховищ, пояснив Василь Бараненко. За його словами, за останнє десятиліття рівень води в Росі опустився із восьми метрів до двох. Промивка потрібна для того, аби змити важкі фракції, які залишаються на дні. Це дозволяє попередити застій і нестачу води в місті.

При цьому, додав еколог, складнощів додає те, що зараз період нересту.

“Ми раді, що відбувається промивка , але щука зараз занепокоєна, тому що вона відходить до берегів, на півтора-два метри, і якраз відбувається нерест”, – розповів він.

Таку воду, яка в Росі зараз, не п’є навіть худоба, розповіли місцеві жителі.

“Зимою вони тут воду п’ють, коли вона очищається, а зараз ні. Ми ж то не чуємо той запах, а вони прийдуть, понюхають і не питимуть”, – розповів пенсіонер Борис Нікольський, який поблизу випасає кіз.

Сорок років тому з річки можна було пити воду, додав пенсіонер. Нині ж і води менше, і для пиття вона зовсім непридатна.

Цим водосховищем користується одне з українських енергетичних підприємств. Директор черкаської філії установи Ігор Мікрюковрозповів: промивку проводять, коли це рекомендує Басейнове управління річки Рось.

“Ми робимо промивку тоді, коли є рішення комісії. Тим паче попередні роки були маловодні, а цей рік дозволив накопичити воду у верхніх водосховищах, щоб пустити її повністю по річці Рось”, – розповів він.

Такі промивки проводять із 2009 року. Після них, каже інженерка із використання водних ресурсів регіонального офісу річки Рось Олена Гребінь, показники води поліпшувалися. за її словами, промивки проводять саме зараз томку, що їх можна проводити тільки в період, коли рівень води максимальний. Для річок це зазвичай весняний період, коли йде природнє водопілля.

Залиште коментар