«Проплати йдуть, але не всі», – Харенко про бюджет Черкас

«Проплати йдуть, але не всі», – Харенко про бюджет Черкас

У інформаційному просторі Черкас відбуваються певні маніпуляції з інформацією про фінансування бюджетних видатків. Так вважає заступник директора департаменту фінансової політики Черкаської міської ради Тетяна Харенко. Вона роз’яснила у коментарі виданню «Про головне», відбуваються чи ні бюджетні фінансування видатків у Черкасах у зв’язку із ухвалою про забезпечення позову Черкаського окружного адміністративного суду про зупинення рішень міської ради щодо змін до бюджету, які приймалися 22.08.2018.

– Проплати, дійсно, відбуваються, але тільки за тими рішеннями , які були прийняті до 22.08.18. Бюджет – це план на рік. Кожні наступні зміни уточнюють попередні. Рішення, яке заблоковано на сьогодні, – це останнє уточнення щодо змін до бюджету, яке було у серпні. А всі ті рішення про міський бюджет та зміни до нього, що приймалися до того часу, на сьогодні є чинними, не зупиненими і по них здійснюється фінансування.

Як пояснила Тетяна Харенко, наприклад, заробітна плата була прийнята та розписана помісячно протягом року до 22.08. В межах цих асигнувань і відбувається проплата. А от по КП«Черкасиелектротранс», якому було додано фінансування 22 серпня, воно не проходить. Не можливе і виділення коштів на співфінансування ОСББ, і на харчування у лікарнях, і по інших змінах до бюджету, які були прийняті на останньому засіданні.

– Більше того, фінансування вже відбулося і по цих змінах. Адже рішення міськради було зупинене на минулому тижні, а до цього фінансування ішло, бо рішення було чинним та не зупиненим. На сьогодні рішення суду є обов’язковим до виконання, в тому числі і для розпорядників, які наразі не виписують платіжки, бо не мають права цього робити. В вересні нам передані субвенції з обласного бюджету (наприклад, на надання субсидій населенню на придбання твердого палива і скрапленого газу, на виплату одноразової допомоги у 50 тисяч родинам загиблих в АТО). Ми їх маємо включати в зміни до місцевого бюджету. Але включити ми не можемо, тому що не маємо базової суми доходів, оскільки планування бюджету відбувається наростаючим підсумком. І кожні наступні зміни відбуваються до попередніх. А тепер яким чином робити зміни до трансфертів – не зрозуміло. Тому що те рішення, що було прийнято 22.08 – зупинено.

Тетяна Харенко наголошує: рішення по бюджету не відмінене, а тільки призупинене. Для того, щоб відбувалися проплати по рішенню від 22.08 або вносилися будь-які зміни до рішення про бюджет в 2018 році найближчим часом, необхідно скасувати ухвалу про забезпечення позову.

Залиште коментар