При Черкаському міському голові запрацювала Громадська гуманітарна рада

При Черкаському міському голові запрацювала Громадська гуманітарна рада

Міський голова Анатолій Бондаренко підписав розпорядження, яким затвердив персональний склад і положення про Громадську гуманітарну раду. Вона об’єднала митців, освітян, волонтерів, видавців, журналістів та краєзнавців. 28 квітня рада зібралася на своє перше засідання та обговорила справи, за які візьметься в першу чергу, інформують у Черкаській міській раді.

– Для мене гуманітарна політика є пріоритетною, від рішень у ній залежить наша культура, освіченість, зрештою – наша державність, – сказав у своєму вітальному слові Анатолій Бондаренко. – Кожен із представників ради – це компетентні й знані у своїй галузі люди. У кожного з вас думка з приводу суспільно важливих питань може відрізнятися, утім, найголовніше, аби ми всі послуговувались інтересами міста і його жителів. Сьогодні нам важливо знаходити спільні «точки дотику» та ухвалювати зважені рішення.

Громадська гуманітарна рада є дорадчим органом, який шляхом консультацій допомагатиме розвивати в місті гуманітарну, соціальну та культурну галузі. Більше того – комунікуватиме із жителями, фахівцями проекти міських цільових програм та рішень. Строк повноважень її складу складатиме два роки.

Під час першого засідання колектив ради обрав координатора. Ним став народний депутат України 7-го скликання Леонід Даценко. Він наголосив, що всі засідання гуманітарної ради – відкриті й долучитися до їхньої роботи може кожен охочий.

– Ми маємо працювати без політики, висловлювати та пропонувати міському голові, виконавчому комітету та міській раді ті речі, які вважаємо важливими й хочемо відстоювати, – коментує Леонід Даценко. – Зараз перед нами стоять стратегічні завдання, для прикладу, напрацювання концепції гуманітарної політики, й тактичні. Поза тим, хочу, аби всі розуміли: ми не закритий клуб. Ми запрошуємо до співпраці та діалогу інших фахівців, які матимуть, що сказати. Ми готові заслуховувати посадовців мерії й спільно доноситимемо до громадськості.

Головними темами, яких наразі торкнулася гуманітарна рада, – відзначення 30-ої річниці Незалежності України, увіковічення пам’яті військових, які брали участь у визволенні обласного центру, збереження архітектурної спадщини міста й зміни в складі топонімічної комісії. Гуманітарна рада пропонуватиме включити до її складу краєзнавця та журналіста Бориса Юхна та очільника обласної організації Всеукраїнського об’єднання ветеранів Михайла Вакуленка.

СКЛАД ГРОМАДСЬКОЇ ГУМАНІТАРНОЇ РАДИ

Леонід Даценко – радник Черкаського міського голови, народний депутат України VII скликання;
Дмитро Бур’ян – художник-скульптор, викладач рисунку на кафедрі дизайну Черкаського бізнес-коледжу;
Михайло Вакуленко – голова Черкаської обласної організації Всеукраїнського об’єднання ветеранів;
Анна Васильєва – громадська діячка, журналістка;
Катерина Вербівська – бібліотекарка Черкаської обласної бібліотеки для юнацтва імені Василя Симоненка;
Ольга Гладун – директор Черкаського обласного художнього музею;
Валерій Данилевський – голова постійної комісії з питань освіти, науки, культури, молодіжної політики та спорту обласної ради, начальник управління освіти і науки Черкаської ОДА;
Валентина Коваленко – в.о. генерального директора Шевченківського національного заповідника;
Наталя Мамалига – актриса Черкаського академічного обласного музично-драматичного театру;
Віктор Мисник – голова Черкаського міського товариства по захисту навколишнього середовища «Екологія»;
Василь Пахаренко – професор кафедри української літератури та компаративістики Черкаського національного університету;
Наталя Писарева – співголова ГО «Дзвін Черкащини», журналістка;
Володимир Поліщук – завідувач кафедри української літератури та компаративістики ЧНУ, голова Черкаської обласної організації Національної спілки письменників України;
Олена Фещенко – голова Черкаського обласного об’єднання ГО Всеукраїнське товариство «Просвіта» імені Тараса Шевченка, учителька колегіуму «Берегиня»;
Оксана Циганок – голова ГО «Громадський блокпост», волонтерка, депутат обласної ради;
Юлія Чабаненко – видавець;
Борис Юхно – краєзнавець, журналіст.

Залиште коментар