Рятувальники, які читають: у черкаській пожежній частині відкрився куточок буккросингу

Рятувальники, які читають: у черкаській пожежній частині відкрився куточок буккросингу

Уперше в Україні новий куточок буккросингу відкрився у пожежно-рятувальній частині міста Черкаси. Про це інформує речник обласного управління ДСНС Костянтин Проценко.

Підрозділ ДСНС отримав у подарунок англійське слово «read», а ще понад 300 нових книг від класики до сучасної прози, які розміщені на яскравих полицях у вигляді літер яскравого слова.

Черкаський гарнізон вже давно відомий в Управлінні ДСНС Черкаської області своїми новаторськими ідеями. Новітні, на рівні світових стандартів обладнання та спорядження першими почали з‘являтися саме тут. Перший тепловізор застосований для розвідки пожежі, перший квадрокоптер для аналізу обстановки на торфополях та боротьби з лісовими пожежамиє А ще, вдосконалення системи підготовки особового складу з урахуванням європейського досвіду та розвиток спорту на рівні як індивідуальних і командних видів. Реконструкція підрозділів тут ведеться так, щоб не лише створювалися умови для якісного виконання службових обов‘язків, а й для психологічного розвантаження. Тому нікого не здивувала поява в пожежній частині Черкаського міськрайонного відділу куточка з буккроссингом. Полиці-літери зробили у рекламній агенції, а перші книжки для обмінного фонду надійшли з Дніпра.

Як зазначив керівник міськрайонного відділу ДСНС Андрій Хижняк, на відкритті пункту обміну книжок: – «поява новітнього напрямку для обміну книжками та самоосвіти в пожежній частині –  це не лише поширення знань за допомогою книг серед представників суто професійної групи. Можливість почитати книжку – це добра нагода для розширення власного світогляду, набуття нових знань, врешті, це шлях до осмислення навколишнього світу, усвідомлення самого себе».

Буккроссинг («Book» – «книга», а «Crossing» – «перехресний обмін») – це не лише спеціальне місце, обладнане полицею для здійснення обміну книжками, це процес обміну книг між різними людьми. Перший проект буккросингу був організований у 2001 році в США, де через високу ціну на книги він дуже швидко перетворився в національний вид спорту. Вигадка американців була підтримана в Європі. Сьогодні буккросинг налічує вже понад півмільйона активних учасників по всьому світу, а близько мільйона книг знаходиться у вільному обміні.

Залиште коментар