Рятувальники та лісівники провели спільні масштабні навчання

Рятувальники та лісівники провели спільні масштабні навчання

14 квітня на території Дахнівського лісництва Черкаського держлісгоспу співробітники ДСНС спільно з лісівниками провели тактико-спеціальні навчання з ліквідації лісової пожежі.

Під час навчань представники лісового господарства та рятувальні підрозділи не лише перевірили ефективність наявного алгоритму інформування та взаємодії на випадок виявлення загорання, а й практично відпрацювали тактичні схеми боротьби з лісовими пожежами від первинного виявлення загорання, нарощування додаткових сил і до остаточної ліквідації пожежі.

За тактичним задумом навчань, на моніторі телевізійної системи спостереження за лісовими масивами черговий спостерігач Дахнівського лісництва помічає білий дим в районі кварталу 33 Дахнівського лісництва. Спостерігач одразу інформує про пожежу місцевого лісничого.

Для визначення точного місця виникнення пожежі лісники застосовують квадрокоптер і до місця пожежі на пожежному модулі направляють працівників лісництва. Під дією сильного поривчастого вітру пожежа набирає силу, а її фронт подовжується. Інженер з охорони та захисту лісу оцінивши обстановку направляє лісопожежний фрезерний трактор та грунтомет. На місце пожежі прибуває трактор Т-150 з цистерною укомплектований пожежною ємністю 10 000 літрів води для створення мінералізованих смуг та прокладання дороги у важкодоступних місцях серед кущів та молодняку.

Гасити пожежу починають за допомогою різних методів – ранцевих вогнегасників, трактора з плугом для оборювання краю лісової пожежі, пожежних модулів, грунтомета, пожежних автомобілів, але не зважаючи на вжиті заходи, під впливом високої температури, низької вологості повітря та сильних поривів вітру пожежа продовжує збільшуватися у площі.

Центр управління в надзвичайних ситуаціях Головного Управління ДСНС України у Черкаській області отримавши повідомлення від лісників про швидке поширення пожежі направляє до місця події відділення безпілотних літальних апаратів аварійно-рятувального загону спеціального призначення, пожежно-рятувальні автомобілі з 4-х черкаських підрозділів серед яких техніка, що застосовується для гасіння лісових, торф’яних пожеж та трав’яної підстилки.

Для доставки до важкодоступних місць особового складу та пожежно-технічного озброєння рятувальники залучають бронетранспортер БТР-60 та гусеничний транспортер-самохідний модернізований ГТ-СМ.

З метою недопущення поширення вогню на інші лісові масиви на місце пожежі для облаштування протипожежних розривів прибуває інженерна машина розгородження ІМР-2М. За допомогою такої техніки рятувальники організовують та проводять розчищення території з утворенням мінералізованих смуг.

На місці створюється оперативний штаб з ліквідації наслідків надзвичайної ситуації.

Завдяки спільним зусиллям пожежу ліквідовано.

Підбиваючи підсумки навчань, голова Черкаської облдержадміністрації Олександр Скічко зазначив, що мета навчань досягнута, всі задіяні сили та засоби спрацювали злагоджено. Але на цьому зупинятися ми не можемо і завжди повинні бути готовими до непередбачуваних подій. Зазначу також, що велике значення у профілактиці загорань в природних екосистемах має свідоме та бережливе ставлення людей до лісового господарства як в області так і по всій Україні. Допоки громадяни не усвідомлять масштаби загрози, що несе в собі вогонь, лісові масиви, на жаль, будуть потерпати від вогню.

– Минулий рік показав, що, зважаючи на будь-які фактори – людські, технічні, комунікаційні, – у випадку з пожежами матимемо руйнівні наслідки, – наголосив Олександр Скічко. – Тому важливо бути готовим до миттєвої реакції у разі виникнення, навіть, невеликої пожежі. Ми спілкувалися з керівниками обласного управління ДСНС та управління лісового та мисливського господарства щодо гасіння лісових пожеж. Черкащина має шалену кількість лісових насаджень і ми зобов’язані забезпечити гідну реакцію на ту чи іншу ситуацію. Вдячний кожному, хто причетний до роботи в лісах.

Інформують в обласному управлінні ДСНС

Залиште коментар