СБУ завітала до протоієрея з Черкаської єпархії УПЦ МП

Служба безпеки України здійснила обшуки у митрофорного протоієрея з Черкаської єпархії УПЦ МП, якого підозрюють у виправданні та підтримці збройної агресії російської федерації проти України.

Цю інформацію поширив телеграм-канал “Оперативний ЗСУ”.

Відомо, що під час обшуків Борису Бродовському були зачитані підозри у виправданні агресії росії проти України.

Нагадаємо, що в 2023 керівнику Черкаської єпархії УПЦ (МП) повідомили вже три підозри за розпалювання міжрелігійної ворожнечі та заперечення збройної агресії росії. Матеріали цих справ направлені до суду.

Цього разу встановлено, що після оголошення попередніх підозр клірик продовжив розповсюджувати серед своїх парафіян фейки з приводу “захоплення” Храму Різдва Пресвятої Богородиці у Черкасах та видворення звідти служителів церкви.

Також у своїх проповідях митрополит намагався дискредитувати священиків інших конфесій.

Крім того, клірик записував деструктивні відеозвернення на офіційній сторінці Черкаської єпархії УПЦ (МП) у Фейсбуці.

Ініційована Службою безпеки семантико-лінгвістична та судово-психологічна експертизи підтвердили факти злочинних дій фігуранта.

На підставі зібраних доказів йому повідомлено ще одну підозру за ст. 161 Кримінального кодексу України (порушення рівноправності громадян залежно від їхніх релігійних переконань, вчинене посадовцем повторно).

Поки що вирішується питання зміни йому запобіжного заходу більш суворий.

Продовжується розслідування. Зловмиснику загрожує до 8 років ув’язнення.

Нагадаємо, що прокурори Запорізької обласної прокуратури направили до суду обвинувальний акт щодо громадянки України за фактом поширення матеріалів, у яких міститься виправдання, визнання правомірної, заперечення збройної агресії росії проти України.

Джерело: СТОПКОР

Залиште коментар