Секретар Черкаської міської ради підбив підсумки сесії

Секретар Черкаської міської ради підбив підсумки сесії

Юрій Тренкін, секретар Черкаської міської ради, пост на фейсбук

Сьогоднішній робочий день присвячений сесії Черкаської міської ради. Короткі підсумки із цього, як завжди, насиченого та продуктивного засідання:

1. Розпочали із надважливого звернення до центральних органів влади для втручання в ситуацію, яка склалася між постачальниками тепла та НАК «Нафтогаз України». Останні в односторонньому порядку змінили умови співпраці, для прикладу, із «Черкаситеплокомуненерго», а по суті ж, поставили підприємство перед фактом, що з 1 травня газ доставлятимуть лише за попередньо оплатною. Через подібні вимоги ми ризикуємо залишити частину мешканців без гарячої води. Тож, сподіваюся, що держава врегулює ці моменти та керуватиметься, перш за все, інтересами людей.

2. Відкоригували головний кошторис нашого міста. Ці зміни стосувалися, переважно, перейменування об’єктів та перерозподілу видатків у межах головних розпорядників коштів. Дискусійною стала пропозиція Павла Карася про те, аби 375 тисяч, передбачених, скажімо так, на представницькі витрати для залучення інвесторів, напрацювання стратегії, – спрямувати для закупівлі палива надзвичайникам (зрештою, більшість колег підтримали її). Обидва статті витрат важливі й обидві стосуються нашого міста: його розвитку та безпеки. Тож намагатимемось уважніше пропрацьовувати бюджет, аби в майбутньому подібних прецедентів не виникало.

3. Про перспективи КСНів. Сьогодні більшість колег вирішила продовжити повноваження комітетів до 30 червня 2021 року. Утім, їх питання лишається відкритим. Утримання 18 комітетів, які нині функціонують у Черкасах, обходиться бюджету в понад 5 млн грн. Зараз є різні думки: одні пропонують скоротити кількість КСНів до шести або дванадцяти (до слова, це тривалий процес, який вимагає і змін меж районів), інші ж – залишити все, як є. Будемо визначатися у колі депутатів та з громадою міста.

4. Наразі зняли для доопрацювання проекти рішень, які стосувалися змін до статутів частини комунальних підприємств (це – «Дирекція парків», «Черкаситеплокомуненерго», «Міськсвітло», «Черкаська міська комунальна аварійно-рятувальна служба», «Екологія», «Комбінат комунальних підприємств», «ЧЕЛУАШ», «Черкасиводоканал» та «Черкасиелектротранс»). Доцільність цих коректив, ініційованих департаментом житлово-комунального комплексу, викликала сумнів у депутатів. Тож ми ще проаналізуємо запропоновані редакції статутів та повернемося до цього питання.

P.S. Окремо дякую усім колегам із різних фракцій та груп, працівникам відділу ради, які перед кожним засіданням відпрацьовують усі питання в депутатських комісіях та на погоджувальній раді. Це – колосальний та навіть рутинний обсяг роботи, але важливий, бо якраз це і дозволяє нам у сесійній залі працювати конструктивно й без зайвих емоцій.

Залиште коментар