Ще одну успішну трансплантацію серця провели у Черкаському обласному кардіологічному центрі

Пацієнтом, якому пересадили донорський орган, став 58-річний пацієнт зі Сміли. Нині Олександр Прилуцький уже готується до виписки.

Операцію з трансплантації ускладнювала логістика, оскільки посмертним донором був пацієнт із уманської лікарні.

“Для успішної пересадки серця від забору органу до того, як воно заб’ється в інших грудях, повинно минути не більше 4 годин. Від Черкас до Умані – 200 кілометрів, близько 2,5 годин дороги. На забір органу і саму пересадку лишалося лише 1,5 години, тож ми вагалися”, – розповідає завідувач відділення серцево-судинної хірургії Олег Журба.

Зрештою одна з бригад разом із водієм екстреної медичної допомоги оперативно вирушила по забір донорського органу. Натомість друга – готувала пацієнта до операції в кардіоцентрі.

“Це була дуже екстремальна і складна операція для нас. Наш пацієнт до цього мав ще два втручання на серці. Через це – багато спайок і виділяти орган було непросто. Ще на етапі, коли донорський орган був у дорозі, ми розпочали операцію в кардіоцентрі з нашим пацієнтом”, – зазначає завідувач відділення анестезіології та інтенсивної терапії Вадим Голуб.

Завдяки злагодженості роботи всіх медиків операція минула успішно. Загалом вона тривала близько десяти годин. Це була вже четверта трансплантація серця, яку провели медики обласного кардіологічного центру.

“Сила скорочення рідного серця пацієнта була на рівні 22 %. Уже на третій день після операції він сказав, що почуває себе краще, аніж до пересадки. Зараз у пацієнта процес відновлення. Нині пацієнт має великі шанси на довготривале та якісне життя”, – зазначає Олег Журба.

Джерело: Черкаський обласний кардіоцентр

Залиште коментар