Що робити, якщо холодильник перестав морозити?

Що робити, якщо холодильник перестав морозити?

У літню спеку поломка холодильника може стати неприємним сюрпризом. Це може статися через різні причини: коротке замкнення, стрибок напруги або зношеність механізмів компресора. У останньому випадку може виникнути необхідність придбати фреон для холодильника, щоб виправити наслідки витоку фреону.

Як дізнатися, що в конденсаторі холодильника стався витік фреону?

Підвищення температури у холодильнику є типовим симптомом витоку хладагенту з конденсатора холодильника. Це одна з найчастіших поломок, які виникають у двокамерних холодильниках.

Витік із трубопровода контура підігріву периметру дверей морозильної камери є однією з найбільш розповсюджених причин витоку фреону.
Також під час використання холодильного обладнання часто засмічується зливний отвір, і вода починає текти всередину під овочеві ящики. Це може призвести до корозії трубопроводу. Через добу або тиждень, в залежності від ступеню корозії, може статися витік фреону.

Тому, щоб не було додаткових витрат на капремонт холодильника, якщо ви помітили, що в холодильній камері з`явилася вода, необхідно невідкладно прибирати засмічення.

Усунення витоку фреону

Витік фреону призводить до зниження продуктивності холодильного агрегату. Це означає, що компресор працює, а холодильник не виробляє холод.
Щоб ліквідувати такий дефект, як витік фреону, необхідно виконати декілька дій. По-перше, виявити місце витоку. По-друге, прибрати негерметичність. По-третє, замінити фільтр-осушувач. Після цього проводиться відвакуумізація холодильного агрегату і заправка фреоном.
Якщо у вас немає спеціального обладнання і інструментів, таких, як вакуумний насос, течезтікатель, фреон і колектор для заправки, усунути витік фреону самостійно вам не вдасться. До того ж, виконати ці роботи без спеціальних технічних навичок неможливо. Якщо ви їх не маєте, викликайте майстра з ремонту холодильників, який зможе виконати роботу швидко і якісно.

Чи є фреон шкідливим?

Сам по собі фреон не ядовитий. Хімічно він інертний. Проте під час нагрівання до температури вище за 250 градусів можуть утворюватися токсичні продукти, такі, як фосген.
Негативний вплив хладонів може проявитися також при тривалому вдиханні у низьких концентраціях. Вражаються легені, сердечно-судинна і центральна нервова система. Якщо вдихати хладони високих концентрацій, то проявляється ефект кисневого голодування. Довше 5 хвилин перебувати у закритому приміщенні із концентрацією хладону в повітрі до 10% не рекомендується.
Тому, якщо ви помітили, що стався витік фреону, необхідно провітрити приміщення. При чому, не можна курити у такому приміщенні, адже проходячи через розпечену сигарету, фреон трансформується у смертельно небезпечний фосген.
Варто зазначити, що помітити витік фреону складно, адже він не має кольору і запаху. Запідозрити небезпеку ви можете лише за зовнішніми ознаками: підтікання води у холодильнику і зниженням виробництва холоду. Якщо ви це спостерігаєте, рекомендуємо не зволікати із викликом майстра і усуненням несправності.

Залиште коментар