На Черкащині піротехніки розпочали планове обстеження територій. З початком повномасштабного вторгнення кількість знайдених вибухонебезпечних предметів збільшилась. За рік знаходять до 30 тисяч боєприпасів, розповіла Суспільному речниця служби надзвичайних ситуацій в області Юлія Норовкова.
За словами заступника начальника піротехнічної групи Сергія Прокопенка, на перше у 2024 році технічне обстеження територій залучили майже два десятки людей:
“До обстеження територій залучили 18 людей та дев’ять спецмашин. За ці три дні ми вже опрацювали 25 гектарів. Загальна площа — 50 гектарів. На одній із ділянок ми знайшли залишки Другої світової війни: протитанкову міну й артснаряд 105 калібру. На майданчику ми його сортуємо, воно в нас тут зберігається, потім іде транспортування, і останній етап — знищення”.
Сапер Олександр Добреля розповів: ретельно перевіряє кожну ділянку землі — шукає вибухонебезпечні предмети:
“Якщо звучить відповідний звук, коли натрапляєш на, ймовірно, вибухонебезпечний предмет, то ми його викопуємо та ідентифікуємо що це”.
На обстеження 50 кілометрової ділянки мають два тижні, розповів старший водій-сапер Олег Ярмоленко. Його завдання — допомогти хлопцям безпечно знешкодити боєприпас:
“Інженерна техніка залучається для виконання бойових завдань, для викопування траншей під вибухонебезпечні предмети, для подальшого знищення”.
Працюють піротехніки в польових умовах. Цілодобову роботу забезпечує наметове містечко, де постійно перебувають кілька людей. Один із них – фельдшер Сергій Тимошніченко допомагає забезпечувати добробут:
“Хлопці приїхали, могли прийняти душ, поїсти, відпочити й знову прийматися за роботу”.
Роботи в піротехніків стало більше, розповіла речниця служби надзвичайних ситуацій в області Юлія Норовкова. Після початку повномасштабного вторгнення кількість знайдених боєприпасів зросла з трьох тисяч до тридцяти тисяч щорічно.
“Ми дуже багато часу присвячуємо навчанню населення правил мінної безпеки. Незважаючи, який вибухонебезпечний предмет, сучасний або часів минулих війн, він все одно потенційно становить загрозу людині. Наше головне завдання — навчити людей, як діяти. І на цьому прикладі ми бачимо: побачив вибухонебезпечний предмет — не підходь, не чіпай, телефонуй за номером”.