Скандал в Новодмитрівській громаді. Під ударом репутація пропрезидентської партії

Автор – Кирило Курінний

Свого часу Артема Кухаренка називали наймолодшим сільським головою України. У 22 роки він очолив село Подільське Золотоноського району. З того часу багато, що змінилося. Артем подорослішав і проявив себе у всій красі. Почалося все з невинної для молоді тяги до софітів і популярності. Сільський голова активно брав участь у різного роду ТВ-шоу та програмах. То на Х-фактор заїде, то на «Званий ужин-2». І тут почала проявлятись вся сутність молодого політика. Він відверто епатажував своїм статусом, хизувався довірою людей та майже необмеженою нічим владою у селі.

У інформаційному просторі ви не багато знайдете про те, що ж зробив для своїх сіл Артем Кухаренко. Але буде чимало фактів про розкішний спосіб життя, порушення правил ПДД та нетверезе керування автомобілем. Дехто навіть говорить про вживання наркотиків. Останні звинувачення на адресу Голови Новодмитрівської ОТГ – шахрайство із землею та взаємодії з місцевими підприємцями. Мовляв, використовуючи свій статус, Артем спочатку створював проблеми фермерам, а потім брався їм допомагати. Що з того правда, а що брехня – нехай визначають правоохоронні органи. Але от наприклад використання гелікоптера у якості весільного кортежу для нареченої Артема Кухаренка – цілковита правда.

У принципі, що можна очікувати від молодої людини у 22 роки, який раптово і випадково отримав майже безмежну владу в певному регіоні?! Моральні принципи і світоглядна позиція тільки формується, а тут – слава, увага, камери, гроші, можливості. В один момент, Артему здавалося, що він схопив Бога за бороду і життя вдалося. Проте, як показує практика, не все так просто.

Дві справи за нетверезе керування авто, до речі записане на сільську амбулаторію, звинувачення у корупції, врешті-решт майже одностайне відсторонення (17 з 21 присутніх депутатів). Але якось же раніше молодому сільському голові вдавалося петляти від усього цього?!

Кажуть секрет дуже простий – політичною «кришею» Кухаренко виступив всесильний на Золотонощині нардеп Віталій Войцехівський. Він останнім часом почав відверто формувати власну групу політичного впливу, підгрібаючи під себе особисто владні важелі та фінансові ресурси. І в даному випадку спрацював командний принцип. Войцехівський лідер команди і координатор. Голова Золотоніської РДА Ірина Тернова здійснює поточне управління всіма політичними активами Войцехівського. Силовий супровід забезпечував тодішній очільник поліції в Золотоноші підполковник Олександр Охріменко – подєльнік Войцехівського у різних темних справах. Саме Охріменко відверто «відмазував» Артема від кримінальних справ як за порушення ПДД, так і по інших епізодах, пов’язаних із землею та шахрайством.

Що ж сталося сьогодні? Чому депутатська більшість Новодмитрівської ОТГ так раптово стала сміливою? А відповідь дуже проста. По-перше, викрутаси Артема дійшли до Києва. І там партійне керівництво начебто викреслило молодого сільського голову зі списку перспективних. По-друге, вплив самого Вйоцехівського став радикально зменшуватися. Відбулась відставка того Олександра Охріменка з дуже проблемним формулюванням і вовчим квитком. Подейкують, що днями така ж доля спікатиме і поки що Голову Золотоніської РДА Ірину Тернову. Більше того, деякі політичні експерти припускають, що дні самого Войцехівського в лавах фракції, а можливо навіть і партії закінчуються.

Депутат став відверто токсичним для політичної сили Президента. Покриває сумнівні бізнес-схеми, задіяний у різного роду рейдерських схемах, по ньому працюють правоохоронці. Та і взагалі, такий тягар простіше обнулити, ніж витягувати та очищати.

Повертаючись до нашого головного героя. Випадок з Артемом Кухаренком – лише перший симптом. З огляду на логіку останніх подій, незабаром ми станемо свідками падіння регіональних імперій – Войцехівського та інш. Як раніше казали класики – занадто віддалились вони від народу.

Залиште коментар