Смілянські дуби ввійдуть в природно-заповідний фонд

Смілянські дуби ввійдуть в природно-заповідний фонд

У Смілі було оголошено декілька дубів, котрі ввійдуть в список об’єктів природно-заповідного фонду. На XXIV сесії Черкаської обласної ради депутати підтримали проект рішення про оголошення об’єктів природно-заповідного фонду місцевого значення. 

До списку природного фонду ввійшли:

– гідрологічний заказник “Ганничі”, площа 30,0 га, с. Малі Канівці, Чорнобаївський район;

– ботанічні пам’ятки природи площею кожна по 0,01 га в м. Смілі:

• “Багатовікові дерева дуба звичайного”, на розі вулиць Перемоги та Соборна, чотири дерева дуба звичайного віком від 182 до 213 років;

• “Графський дуб-красень”, вул. Родини Бобринських, 123, дерево дуба звичайного віком 310 років;

• “Віковий дуб імені Якова Водяного”, Північний вокзал Шевченківської дирекції залізничних перевезень Одеської залізниці, дерево дуба звичайного віком 220 років;

• “Софіївські дуби”, на розі вулиць Соборна та Софіївська, два дерева дуба звичайного віком 160 і 178 років.

Обґрунтування необхідності оголошення пам’яток природи місцевого значення в м. Смілі підготував кандидат географічний наук Сергій Коняків, гідрологічного заказника “Ганничі” – вчитель біології вищої категорії Наталія Герасимюк. Про це йдеться на сайті smilamedia.org.ua.

В час відзначення 100-річчя Української революції знаковим є чергове увічнення імені уродженця Сміли, політичного, військового і громадського діяча, драматурга, підприємця, Смілянського полковника Вільного козацтва, повстанського отамана, котрий керував повстанськими загонами в районі Холодного Яру та боровся з більшовицькими військами і радянською владою Якова Водяного.

Залиште коментар