Смілянський школяр врятував 9-річного хлопчика, який провалився до глиняного котловану

Смілянський школяр врятував 9-річного хлопчика, який провалився до глиняного котловану

14-річний школяр врятував 9-річного хлопчика, який провалився до глиняного котловану. Про це повідомляють у обласному управлінні ДСНС.

Подія про надзвичайний вчинок порятунку сталася ще 29 вересня, проте відомо про неї стало лише зараз. В той день на старій човновій станції, біля Смілянської ТЕЦ, 9-річний Богдан, учень 3-го класу, запускав в небо іграшковий пінопластовий літачок. Через деякий час сильним поривом вітру літачка занесло до глиняного котловану, який був вщент заповнений технічною водою.

Коли малий підбіг до котловану й намагався дістати улюблену іграшку, глиняний берег не витримав, і хлопчик вмить опинився у воді. Не вміючи плавати та намагаючись врятуватися, хлопчина, якого щосекунди все більше «затягувало» у глину, почав кликати на допомогу.

У цей час неподалік місця події знаходився 14-річний Ярослав. Підбігши до водойми, він не роздумуючи ані миті, кинувся на порятунок дитини. Підпливши ззаду та міцно захопивши за одяг утопаючого, юний рятівник зумів дістатися до берега. З допомогою інших дітей, які в цей час також знаходилися на березі, хлопці вибралися на поверхню.

«Мені було дуже страшно, навіть, на якусь мить здалось, що ми не зможемо вибратися, бо глина засмоктувала» – говорить Ярослав. – «Повз нас на велосипеді проїжджав наш сусід. Я попросив його заїхати до батьків Богдана і покликати їх, бо він був увесь у глині, брудний, знесилений та мокрий. Я дав йому свою куртку. Через пару хвилин тато забрав Богдана додому, і вже потім йому викликали швидку допомогу. Як виявилось, Богдан дуже сильно наковтався брудної води. Лікарі промили шлунок та сказали, що його життю нічого не загрожує» – згадує рятівник.

Слова юного рятівника про те, що в той день це був його обов`язок, і що на його місці так зробив би кожен, сьогодні — підтверджені на всі 100%.

Дізнавшись про мужні дії Ярослава Степаненка під час порятунку життя дитини, Управлінням було висунуло його кандидатуру на участь у Всеукраїнській акції «Герой-рятувальник року».

Залиште коментар