Снодійний мак вирощували пенсіонери в Золотоноші

Снодійний мак вирощували пенсіонери в Золотоноші

За словами місцевих пенсіонерів, мак насіявся сам, а доглядали вони за рослинами, що зібрати врожай та виготовити смаколики на свято Маковія. Рослини направлені на дослідження, відкрито кримінальне провадження.

Про це повідомив сектор комунікації поліції Черкаської області.

Поліцейські продовжують виявляти та знищувати незаконні посіви маку та конопель. Так, правоохоронці задокументували посів маку в одному із домоволодінь Золотоноші. На прибудинковій території, де проживає родина пенсіонерів, біля клумби для квітів  правоохоронці виявили ретельно доглянуті 136 кущів рослин снодійного маку. За їх словами, рослини проросли самі. Коли вони їх побачили, виріши вирощувати для виготовлення смаколиків на свято Маковея.

Вилучені рослини направлено на проведення експертизи. За даним фактом Золотоніським відділом поліції відкрито кримінальне провадження за частиною 1 статті 310 (Посів) Кримінального кодексу України.

Наголошуємо на тому, що за незаконний посів, або незаконне вирощування снодійного маку в кількості до 100, а конопель до 10 рослин передбачена адміністративна відповідальність у вигляді накладення штрафу від 18 до 100 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з конфіскацією незаконно вирощених рослин (стаття 106-2 КУпАП).

Натомість кримінальна відповідальність у вигляді штрафу передбачена за такі ж дії у випадку виявлення посівів від 100 і більше рослин маку, а також від 10 і більше рослин конопель. Покарання визначено у вигляді штрафу або арешту на строк до шести місяців, або обмеженням волі на строк до трьох років (стаття 310 частина 1 ККУ).

У зв’язку з цим поліція закликає громадян не порушувати законодавство і усвідомлювати наслідки протиправних дій, пов’язаних з вирощуванням снодійного маку.

Залиште коментар