Соціальний сервіс – замовлення ліків онлайн хочуть запровадити у Черкасах

Соціальний сервіс – замовлення ліків онлайн хочуть запровадити у Черкасах

«Ліки для черкащан» – проєкт під такою назвою планує запустити Черкаська міська влада спільно з компанією ЕМСІМЕД та сервісом Liky.24. Він має на меті надання жителям Черкас можливості придбання ліків онлайн за доступними цінами.

Як повідомляє директор департаменту охорони здоров`я та медичних послуг Олег Стадник, у основі проекту – мобільний сервіс “Мій Медкабінет”, котрим вже понад 2,5 роки успішно користуються містяни. Сервіс створювався для дистанційного запису на прийом до лікаря й швидкого доступу до медичної інформації для пацієнтів. “Мій Медкабінет” повноцінно запрацював 2017 року й став заключним етапом масштабного й унікального для України проекту з діджиталізації медичних послуг. Тобто, будувати сучасну і прогресивну систему охорони здоров’я європейського рівня у Черкасах розпочали ще задовго до того, як побачив світ Указ Президента України №837/2019 “Про невідкладні заходи з проведення реформ та зміцнення держави”, яким передбачений запуск електронного кабінету пацієнта.

Нещодавно функціонал сервісу був розширений, туди додали можливість замовляти та купувати медикаменти в аптеках міста дистанційно.

«Таким чином, онлайн-сервіс для запису на прийом до лікаря “Мій Медкабінет” поступово трансформується у цілий портал з надання різних медичних послуг та корисної інформації для пацієнтів. Найближчим часом планується підключити сервіс до урядової системи e-Health (єдиний кабінет пацієнта). Розвиваючи ідею проекту “Ліки для черкащан”, ми сфокусувалися на ключових потребах громадян і врахували усі можливі труднощі, з якими вони стикаються під час купівлі медикаментів.

Оскільки наша ініціатива – соціальна, то перш за все врахували три ключових чинники: вартість ліків, їхня наявність в аптеках, можливість безкоштовної доставки медикаментів до будь-якої точки Черкас.
Ціна медикаментів – основна больова точка для громадян, особливо із числа малозахищених верств населення. Замовляючи ліки через сервіс “Мій Медкабінет”, користувачі мають змогу придбати їх за ціною, суттєво нижчою за ту, котру вони сплатили би, купуючи ліки безпосередньо у аптеці.
Додатково, в межах проекту, пацієнти також зможуть отримати знижки на ліки в аптеках Черкас. Купівля ліків за допомогою сервісу “Мій Медкабінет” дає змогу економити в середньому від 10 до 40% від їхньої роздрібної вартості. Зокрема, ще й тому, що асистент, котрий супроводжуватиме користувача сервісу, допоможе знайти аптеки з найвигіднішою ціною та підкаже, де можна отримати препарати зі знижками.

Пошук потрібних ліків у аптеках – ще один камінь спотикання для пацієнтів. Придбати увесь перелік препаратів, призначених лікарем, в одній аптеці вдається рідко. Тож пацієнти змушені відвідувати аптеку за аптекою, збираючи необхідний набір. Безумовно, це зайва витрата часу й додаткові незручності. Та для багатьох черкащан це ще й майже нездійсненне завдання через похилий вік, фізичні вади тощо. Тому, запускаючи ініціативу “Ліки для черкащан”, ЕМСІМЕД продумав механізм роботи онлайн-сервісу “Мій Медкабінет” таким чином, що: пошук аптек, де є всі необхідні препарати, здійснюється автоматично, достатньо просто вказати бажані параметри пошуку, сервіс збирає потрібні позиції товару у різних аптеках й формує їх у єдине замовлення.

Тобто, у сухому залишку – вигода для пацієнта у заощадженні коштів, часу та зусиль. Доставка медпрепаратів для користувачів “Мій Медкабінет” – безкоштовна. Забрати попередньо замовлені ліки можна у кілька способів: кур’єром по місту, самостійно з аптеки, у відділенні Нової Пошти, якщо доставка ліків здійснювалася з іншого міста.

Пропонуємо підтримати нашу ініціативу й посприяти у запуску пілотного проекту на одному із об’єктів системи охорони здоров’я міста. У разі успіху, плануємо масштабувати проект на все місто Черкаси. Зазначимо, що такий проект зараз реалізовують партнери ЕМСІМЕД у Дніпропетровській області», – інформує Олег Стадник.

Як відомо, розвиток медичної галузі став одним з пріоритетних напрямків у роботі команди міського голови Анатолія Бондаренка. Лише 2019 року на черкаську медицину з місцевого бюджету було виділено рекордну суму – 79 млн.грн. Вони були спрямовані на придбання обладнання і ремонт закладів.

«Працюватимемо у цьому напрямку і надалі. Адже здоров’я жителів Черкас – це найвища цінність. Вони мають отримувати якісні та доступні медичні послуги. Приємно, що в час запровадження медичної реформи, коли держава згортає фінансування багатьох лікувальних послуг, і міська влада має шукати шляхи їх збереження для черкасців, виникають і такі позитивні ініціативи, як соціальний сервіс «Ліки для черкащан». Замовлення ліків онлайн для черкасців вважаю доброю справою. Черкаси рухатимуться вперед у напрямку розвитку медичної галузі, незважаючи ні на що», – наголошує Анатолій Бондаренко.

Залиште коментар