Соціальний фотопроект «Хочу до мами» презентують у Черкасах

Соціальний фотопроект «Хочу до мами» презентують у Черкасах

Щемливий і при цьому соціальний фотопроект «Хочу до мами» до Дня захисту дітей презентують у Черкасах. Це добірка фотографій, зроблених у дитячих будинках, будинках сімейного типу та інтернатах області з метою привернути увагу до проблеми сирітства в Україні і на Черкащині зокрема та показати варіанти її уникнення, інформує “Нова доба”.

Так журналісти, крім притулку «Малютка», побували у соціальному Центрі матері та дитини у Каневі й у школі-інтернаті для дітей з розумовими та фізичними вадами в Михайлівці Кам’янського району. Відвідали також і дитячий будинок сімейного типу черкаської родини Харченків, які виховують дев’ятьох дітей і розібралися у питаннях соціальної послуги «патронат над дитиною». Всього підготовка до фотопроекту тривала близько двох місяців.

– Найбільше у всьому мене вражали дитячі очі – в них можна було побачити сильну й щиру душу, сміх у перемішку зі слізьми і неймовірне прагнення до життя. Ці дітки, попри все, заслуговують на власну родину, тому я намагався уникати сумних чи негативних кадрів, а показати сирітство без прикрас і щастя тих родин, які взяли дітей до себе, – каже фотограф Олександр Рибалка.

До створення фотопроекту долучився і черкаський краєзнавець Борис Юхно. Він запропонував невеличку добірку історичних світлин, які показують життя дитячого будинку Черкас другої половини 40–50-х років минулого століття.

– Такий собі погляд у минуле на проблему, яка, на жаль, нікуди не зникла з роками, а навпаки – навіть розширилася. Хоча, якщо поглянути на історичні світлини й фотографії сучасних будинків, то можна відзначити прогрес… – зауважив Борис Юхно.

Так презентація фотопроекту «Хочу до мами» відбудеться у День захисту дітей, 1 червня, у Черкаському обласному краєзнавчому музеї о 16-00. До всього, як і сам проект, презентація матиме і благодійну мету – на ній збиратимуть кошти для придбання соцзакладам необхідних малюкам речей, а також кожен охочий може принести для малят підгузки та іграшки. Тож організатори запрошують усіх небайдужих і відвідати виставку і допомогти дітлахам скоріше «прийти до мами».

Черкаська обласна газета «Нова Доба» разом із відомим фотографом Олександром Рибалкою та за партнерства з Черкаським обласним центром соціальних служб і за підтримки благодійної організації «Україна і Світ» пропонують поринути у вир дитинства й зазирнути в очі малюків, які прагнуть єдиного – маминого піклування.

Залиште коментар