Стало відомо, коли у Черкасах планують відкрити меморіал воїнам АТО

Стало відомо, коли у Черкасах планують відкрити меморіал воїнам АТО

Днями міський голова Черкас Анатолій Бондаренко особисто проінспектував хід робіт по встановленню на Алеї слави меморіального комплексу пам’яті учасникам АТО, який спроектувала донька загиблого учасника АТО Дар’я Ложешнікова. За її концепцією, меморіал встановлять на підйомі в центрі клумби. До його основи з чотирьох сторін у формі променів вимощені білими плитами алеї, між якими весною висадять зелені газони.

Сам меморіал, розташований у центрі козацького хреста, матиме вигляд скульптури «Воїна – захисника». Це збірний образ сучасного воїна в повній військовій екіпіровці, на повний зріст. Його обличчя, частково закрите балаклавою, означає, що це може бути і юнак, і дорослий чоловік. Мати побачить в ньому сина, дружина – чоловіка, діти – батька. За спиною воїна буде встановлено скульптуру «Древо Життя» – символ безсмертя та нескінченності буття. За концепцією його встановлять на окремому постаменті з чорного каменю.

Дві стели червоного каменю – кольоровий наголос композиції. На трьох їхніх зовнішніх сторонах виб’ють імена воїнів, які віддали своє життя, захищаючи сьогодення і майбутнє своєї країни. З іншого боку дерева буде ще одна скульптура – воїна, який, спираючись на меч, прихилив коліно. Це символ народу, який не тільки підтримує своїх захисників в тилу, а й також готовий захищатися.

Виготовляє скульптури для меморіального комплексу черкаський майстер В’ячеслав Федорченко. Нині робота над першим воїном на стадії завершення.

– Мав унікальну нагоду особисто засвідчити процес творення цих унікальних скульптур. Скажу відверто, роботою задоволений. Причому поки що з поставленою задачею добре справляється як скульптор, так і підрядник, який виконує роботи по самому комплексу. І якість робіт, і темпи на сьогодні задовільні. Якщо дозволятимуть погодні умови, меморіал плануємо відкрити в квітні наступного року. Але вже зараз готовий сказати, що це буде якщо не кращий, то один із кращих меморіальних комплексів пам’яті учасникам АТО в Україні, – зауважив Анатолій Бондаренко.

Про це інформують у Черкаському міськвиконкомі.

Залиште коментар