Старовинні рушники, мікровишивка та концерт: у мікрорайоні Черкас душевно відгуляли День вишиванки (фото)

Старовинні рушники, мікровишивка та концерт: у мікрорайоні Черкас душевно відгуляли День вишиванки (фото)

Свято вишиванки провели у черкаському мікрорайоні «Лісовий». Цей захід тут проводять вже втретє, тому можна вважати його традиційним. Організаторами свята виступили комітет самоорганізації населення «Лісовий» і державний заклад «Черкаський професійний автодорожній ліцей».

До святкування Дня вишиванки долучилися ще 6 КСНів: «Дніпровський», «Привокзальний», «Припортовий», «Південний», «Соснівський» та «Калиновий». Завдяки цьому захід вийшов масовим та душевним.

«Усього у Черкасах 19 комітетів самоорганізації населення, і у кожному мікрорайоні сформувалися різні фестивальні традиції. Приміром, у «Калиновому» – Масляна, в «Дніпровському» – на Покрову проводять козацьке свято. А у «Лісовому» кожен третій четвер травня проводять Свято вишиванки», – розповів начальник відділу підтримки громадянського суспільства Черкаської міської ради Олексій Дубовий.

«Ми вдячні усім, хто долучився до організації цього свята: автодорожньому ліцею, 7-й та 36-й школі, дитячому садочку №69. Також дякуємо колегам з інших КСНів, які нас підтримали і дали можливість черкащанам подивитися та вишивані роботи майстринь з різних мікрорайонів», – говорить голова КСН «Лісовий» Надія Медведенко.

«Мета свята – щоб все українське стало модним і популярним. Це не тільки свято для нашого ліцею. Ми його вирішили зробити і для жителів мікрорайону. Щоб всі ходили в вишиванках, показали свої рушники, які вишивали їхні матусі і бабусі. А також ми хочемо популяризувати професійно-технічну освіту», – зазначає співорганізатор заходу Ольга Філіпова – директор ДЗ «Черкаський професійний автодорожній ліцей».

На святі народні майстрині презентували вишиті рушники, вишиванки, картини, роботи із бісеру та інші вироби народного мистецтва.

Мешканка мікрорайону «Лісовий» Юлія Пилипенко виставила на огляд свої роботи у складній техніці – мікровишивка.

«Я виготовляю різноманітні прикраси, які є ексклюзивними і чудово пасують як аксесуари до вишиванок. Роблю їх як для себе так і на подарунки рідним та знайомим, так і на продаж. У цій техніці працюю близько року. Освоїла її самостійно. Вишивати доводиться під лупою, тому що стібки дуже маленькі. Також умію вишивати бісером», – розповідає дівчина.

А ось гості свята з КСН «Дніпровський» презентували виставку старовинних рушників, принесених жителями їхнього мікрорайону. Найстаріший екземпляр – 1909 року. Є рушники 1940 та 1951 років. Усього у колекції – до двох десятків рушників.

«Хочемо облаштувати у себе в комітеті історичний куточок, де повісимо рушники та поставимо старовинну прялку. Ми багато займаємося волонтерством для армії, приміром, виготовляємо обереги: ляльки-мотанки для наших солдат. Тож нині чекаємо, коли вже закінчиться війна, щоб облаштувати такий куточок у нашому КСНі. Багато рушників ми передали до краєзнавчого музею. Але хочемо, щоб і в нас був свій міні-музей для людей нашого мікрорайону», – поділилася планами голова КСН «Дніпровський» Любов Здоровенко.

Силами місцевих учбових закладів для жителів району було організовано концертну програму. Виступили перед присутніми і талановиті гості – ансамбль «Надвечір`я» з села Благодатне.

«Міська влада усебічно сприяє розвитку громадянського суспільства у Черкасах і підтримує комітети самоорганізації населення. Так, цьогоріч заробітна плата керівників КСНів була збільшена удвічі – від мінімальної до середньої по області. Крім того, близько 2 тисяч гривень було виділено з міського бюджету для кожного КСНу на гурткову роботу. Роль органів самоорганізації населення важко переоцінити. Адже вони є зв`язуючою ланкою між людьми і владою. Організовуючи такі чудові свята, як День вишиванки у мікрорайоні «Лісовий», КСНи засвідчують, що Черкаси мають сильну і згуртовану громаду», – зауважує міський голова Анатолій Бондаренко.

 

Залиште коментар