Синоптики розповіли, коли на Черкащині чекати весну

Синоптики розповіли, коли на Черкащині чекати весну

Справжньої весни чекати ще зарано і зима продовжується. З північними вітрами на Черкащину знову почало надходити прохолодне повітря, тому температура знижуватиметься до 2-7º морозу, вдень від 2º морозу до 3º тепла. Про це повідомляє прес-служба Черкаського обласного гідрометцентру.

Початком метеорологічної весни вважається дата стійкого переходу середньої добової температури повітря через 0° у бік підвищення.

За кліматом весна розпочинається 15 березня, але за останні 30 років на Черкащині весна у середньому наступала 28 лютого, тобто на два тижні раніше.

Так і в цьому році є тенденція, що весна розпочнеться раніше кліматичної, однак в строки близькі для останніх років. Адже в схожі зими весни починалися як у січні – 1 випадок, у лютому – 3, та у кінці березня – 3 випадки.

За температурним фоном загалом такі весни були теплими, проте з нерівномірним наростанням тепла та частими затоками холоду. Найбільш теплий у порівнянні з нормою був березень, менш теплий квітень та переважно прохолодний травень.

Останній заморозок відмічався у кінці квітня на початку травня, що може бути згубним. Всі ці весни були з достатньою кількістю опадів, про те їх розподіл по місяцях був нерівномірний. Тож на схожий сценарій весни можна розраховувати і в цьому році. Проте прогнози будуть уточнюватися.

До весни ще далеко, на календарі лютий, ще спостерігатимуться хвилі тепла чергуватимуться із затоками холоду на фоні випадіння різноманітних опадів: снігу, мокрого снігу та дощу.

Залиште коментар