Синоптики розповіли про квітневі аномалії та коли чекати сплеск тепла в регіоні

Синоптики розповіли про квітневі аномалії та коли чекати сплеск тепла в регіоні

Погодні умови на Черкащині розвиваються не за правилами, адже початок квітня був на 2º вище за норму, з денними 16-18º тепла, а святкові вихідні були холодними. Середньодобові температури були на 3º холодніше за норму, становили не вище 6-8º тепла.

Про це повідомляє «ВиЧЕрпно» із покликанням на керівника Черкаського обласного гідрометцентру Віталія Постриганя.

Понад дві місячні норми дощів випали за два тижні. Верхні шари ґрунту сильно зволожені, що призвело до припинення польових робіт. Такі погодні умови сприяють розвитку надзвичайно небезпечного захворювання моніліоз (моніліальний опік), яке уражує 12 видів дерев, які потребують вчасного оброблення відповідними препаратами.

Шкоди завдала дуже висока вода. Значний скид весняного водопілля зумовило затоплення вулиць, сільськогосподарських угідь, дворогосподарств у ряді прирічкових населених пунктах Черкаського та Золотоніського районів.

Наступні дні доби час від часу проглядатиме сонце, без істотних опадів, температурний фон повернеться у норму, вночі 2-7º тепла, вдень 11-16º.

Надалі атмосферний тиск почне падати, 19 квітня очікуються дощі. Температурний фон суттєво не зміниться. 20 квітня інтенсивність дощів посилиться. Температура вночі 4-9º тепла, вдень 9-14º.

До кінця квітня переважатиме хмарна погода з температурним фоном в межах та дещо нижче норми. Сплеск тепла чекаємо лише з початку травня.

Залиште коментар