Теплий червень передрікають черкаські синоптики

Теплий червень передрікають черкаські синоптики

Важко переоцінити травневих дощів. Вони насичують землю живлющою вологою, зволожують повітря, живлять вологою рослини, пом’якшують проблеми з водозапасами та екологією річок, усувають пожежну небезпеку у лісах та очищають атмосферу від пилу і шкідливих домішок. Ось – скільки «плюсів»! Особливо в цьому році, коли дощі спостерігаються на зниженому температурному фоні і випаровування вологи земної водної поверхні майже відсутнє.

Про це пише директор Черкаського обласного гідрометеоцентру Віталій Постригань.
Весняні зливи захоплюють. Умиваючи природу, вони змивають з неї бруд, а яке повітря в лісі після грози … З початку цього року, снігових запасів та ефективних опадів не було майже до кінця квітня. Дефіцит опадів становив близько 50%.
Завдяки травневим дощам, яких уже випало від 52 до 94 мм (1-1,8 місячної норми) – найбільше в південних та північних районах, найменше в центральних районах, дефіцит опадів наразі в області відсутній.
Цим завдячуємо пізній перебудові атмосферними процесам на літній режим, що дозволило активізуватися циклонам на ще зниженому температурному фоні, і ця ситуація ще триватиме.
За попередніми розрахунками, червень 2020 року очікується теплим та з опадами в межах норми. Середньомісячна температура повітря +20,1° (при нормі +18,2°), кількість опадів – 72 мм (при нормі 75 мм). При цьому не виключені температурні гойдалки в окремі дні. Із небезпечних явищ, як завжди, грози, шквали, місцями інтенсивні зливи та град.

Залиште коментар