Ті ж яйця, тільки в профіль: або звідки дме вітер у скандалі із завищенням цін на харчування у дитсадочках

Ті ж яйця, тільки в профіль: або звідки дме вітер у скандалі із завищенням цін на харчування у дитсадочках

Нещодавно у черкаських ЗМІ з’явилася приголомшуюча інформація про те, що у Черкасах нібито відбуваються зловживання у сфері харчування дітей у дошкільних навчальних закладах. Згадування у статтях про те, що курячі яйця до дитсадочків постачаються по 5 гривень за штуку, неабияк збурило громадськість. У своїх матеріалах журналісти посилалися на ухвалу Придніпровського районного суду від 30 липня, винесену у кримінальному провадженні, фігурантами якого є посадові особи міської ради та фірма-постачальник продукції. Видання «Про головне» вирішило з’ясувати, чи дійсно продукти до садочків постачають за завищеними цінами.

Так по чому ж яйця?

– Про те, що я є фігурантом кримінального провадження, і що я нібито привласнила мільйони бюджетних коштів, дізналася з засобів масової інформації. Ні журналісти, ні слідчі до мене не приходили. Моє підприємство займається постачанням продуктів у дитячі садочки вже багато років поспіль, і тут так мене зганьбили на всю Україну, – розповідає директор ТОВ «Каштан-плюс» Ганна Олексенко.

Її підприємство є переможцем тендеру на постачання продуктів харчування у дитячі садочки міста. Ганна Іванівна говорить, що дуже здивувалася, прочитавши, що, виявляється, продавала яйця по 5 гривень за штуку.

– Ціна на куряче яйце, згідно додаткової угоди №6 до договору поставки товару №140 за 30 жовтня 2017 року, становить 3,67. По факту, і це можна звірити з накладними, ми постачали яйця за ще нижчою ціною: і по 2,25, і по 2,70. Ціна, вказана у Специфікації товару, означає межу, за яку ми не можемо перейти. Зазвичай ми постачаємо товари за меншою вартістю. А деякі товари ми навіть постачаємо собі у збиток. Так, наприклад, було із солоними огірками. В договорі в нас була вказана одна ціна, а через неврожай не ринку цей товар коштував набагато дорожче. Але, згідно з угодою, ми все одно повинні були їх постачати.


ТОВ «Каштан-плюс» закуповує продукцію (більше 100 найменувань) в різних фірм, а потім постачає продукти харчування до півсотні черкаських дитячих садочків. Щодня доводиться робити по 2-3 ходки до кожного закладу, адже, згідно з санітарними нормами, в одному автомобілі не можна перевозити, приміром, м’ясо і молочні продукти. У ціну за одиницю товару, пояснює Ганна Олексенко, закладається ПДВ, індекс споживчих цін на товари та послуги відповідно до офіційної статистики, а також націнка, яка враховує транспортні витрати (доволі великі) і заробітну плату. Зазвичай націнка не перевищує 18%.

– Діяльність нашого підприємства специфічна. Потрібно щодня з самого ранку розвозити продукти харчування в кожен садок. Ця продукція має бути найвищої якості, тому що ми усвідомлюємо, що вона йде на стіл до маленьких дітей. Якщо є хоч найменша скарга до якості товару, ми одразу без заперечень його забираємо і міняємо на новий. Тож усі звинувачення у свій бік я відкидаю і спростовую. Вважаю їх або підступом конкурентів, які хочуть очорнити мою репутацію, або й навіть політичним замовленням проти діючої в місті влади, – підкреслює Ганна Олексенко.

Чи дійсно міська влада нехтує інтересами дітей?

– Коли Анатолій Бондаренко та його команда прийшли до влади, ми одразу ж звернули увагу на необхідність покращення якості харчування у дитячих садочках міста. Була створена тимчасова депутатська комісія з питань харчування у дошкільних навчальних закладах, яку я очолив. Перше, що ми зробили, це прибрали корупційну складову у питанні харчування дітей у садочках. Наші попередники під керівництвом Сергія Одарича «змішали в купу і звірів, і дітей». Адже і харчування у садочках, і тварин у зоопарку йшло на торгах єдиним лотом, на чому робилися великі махінації. Також ми розбили цей єдиний багатомільйонний лот під загальною назвою «харчування дітей» на різні групи товарів, наприклад, «М’ясні продукти», «Молочні продукти» тощо. Це дало можливість брати участь у торгах безпосереднім виробникам товарів, а не лише посередникам, як це було раніше. За результатами роботи цієї комісії за допомогою дієтологів було розроблене єдине уніфіковане меню для всіх дитсадочків. Це дозволило не тільки впорядкувати питання дитячого харчування, а й покращити його якість, – зазначає депутат міської ради від ВО «Батьківщина» Юрій Тренкін.

– Моя доня відвідує дитячий садок. Після того, як по місту було введене нове меню, ми на собі відчули покращення асортименту страв. Якщо раніше дітям давали тільки курятину, то коли за ініціативою Анатолія Бондаренка було виділено більше коштів з бюджету на харчування, у нашому садочку почали давати дітям і свинину, і яловичину, і печінку, і язик яловичий, і сосиски. В меню з’явилися соки, фрукти, молоко. Хотілося б, щоб і надалі харчування діток не погіршувалося, а навіть покращувалося, – розповідає мама вихованки черкаського дитсадка Олена Іванівна.

– Введення єдиного меню у дитсадочках значно спростило роботу керівництва закладів. Адже ми знаємо, що саме потрібно щодня готувати дітям на сніданок, обід і вечерю. Ми задоволені такою організацією робочого процесу. Також урізноманітнився асортимент страв, а якість дитячого харчування стала кращою, – говорить голова асоціації керівників ДНЗ м.Черкаси Ірина Борісова.

– Міська влада прагне, щоб черкаські дітлахи харчувалися якомога краще. Підтвердженням цього є збільшення фінансування цього напрямку із приходом до влади Анатолія Бондаренка і його команди. Попри ріст цін та брак бюджетних коштів, нам вдалося збільшити виконання норм харчування у дитсадочках майже на 20%. На початку цього року через бюрократичні перипетії із казначейством виникли проблеми з постачанням харчування в дитсадки. Але нам вдалося досягти того, щоб діти в наших садочках не сиділи голодні. У планах міської влади – подальше збільшення норм харчування у дошкільних навчальних закладах. Сподіваюся, нам це вдасться, і на заваді не будуть стояти наші політичні опоненти і ставити нам палки в колеса, організовуючи кримінальні та інші переслідування, – зауважує заступник міського голови Ігор Волошин.

Залиште коментар