Троє літераторів з Черкащини стали лауреатами міжнародної премії

Троє літераторів з Черкащини стали лауреатами міжнародної премії

Напередодні названо лауреатів міжнародної Літературно-мистецької премії імені Пантелеймона Куліша за 2018 рік, — повідомляє “Дзвін” з посиланням на видання “Суспільний кореспондент”. Серед тих, кого відзначило цьогоріч журі, є й троє черкащан.

Нагадаємо, цю почесну міжнародну відзнаку 1 березня 2011 року, за сприяння Національної спілки письменників України і міжнародних громадських організацій, заснували Клуб творчої інтелігенції «Оберіг-Чернігів» та Волинське товариство «Світязь».

Відзнака започаткована для розвитку вітчизняного книговидання і підтримки українських письменників, митців, науковців, журналістів, працівників культури та освіти, громадських діячів і меценатів, які мешкають в Україні та за кордоном.

З 1 листопада 2014 р. засновником Літературно-мистецької премії імені Пантелеймона Куліша стала Міжнародна літературно-мистецька Академія України, котра об’єднує 155 відомих письменників, перекладачів, науковців, журналістів та громадських діячів із 55-ти країн світу.

Серед лауреатів минулих років – Іван Плющ, Василь Голобородько, Юрій Шевельов, Василь Барка, Валерій Шевчук, Михайлина Коцюбинська, Володимир Базилевський, Леонід Горлач, Віра Вовк, Рауль Чілачава, Богдан Бойчук, Ігор Качуровський, Всеволод Нестайко, Василь Слапчук, Сергій та Тетяна Дзюби, Євген Нахлік, Михайло Сидоржевський, Євген Баран, Анна Багряна, Петро Сорока, Йосип Струцюк, Володимир Шовкошитний, Марко-Роберт Стех, Теодозія Зарівна, Славомир Мрожек, Ееро Балк, Томаш Вашут, Фотіні Папаріга та інші відомі письменники, перекладачі, науковці, митці, громадські діячі, меценати з України та 22 країн світу.

Серед цьогорічних 30 лауреатів премії за власний доробок, значний внесок у популяризацію рідної культури відзнаки отримали:

  • Письменник Олексій Тичко (м. Городище Черкаської обл.) – за збірку «Ілюзії ранньої осені», а також – за популяризацію української пісні та відео-поезії на YouTube;
  • Поетеса, перекладач Наталія Горішна (м. Черкаси) – за збірку віршів «Звинувачена в почуттях»;
  • Письменниця та перекладач Анна Савранська (м. Корсунь-Шевченківський Черкаської обл.) – за збірку перекладів світової лірики «І тече твоя душа в мою» та значну творчу діяльність (поезія і проза).

Залиште коментар