Трохи снігу на Новий рік обіцяють черкащанам синоптики

Трохи снігу на Новий рік обіцяють черкащанам синоптики

До Нового Року залишається все менше часу, а за вікном весняно-осінній пейзаж, і тільки календар нагадує про зиму, повідомляє директор обласного гідрометеоцентру Віталій Постригань.

Стовпчики термометрів штурмують рекордні для грудня висоти. Температура на 10-13º вище кліматичної норми на цей час. За останні кілька днів зафіксовано 5 температурних рекордів.

– Максимальних температур за повоєнний період спостережень: 22 грудня у Черкасах максимальна температура повітря досягла +12,3° (попередній рекорд на цю дату +9,0° – 1982 р.).
– середня добова температура +9,6° (+6,6° – 1982 р.) – рекорд для 3 декади та повторення рекорду для 2 декади грудня.
– сьогодні, 23 грудня вже о 5 годині ранку перевищено максимум температури на цю дату – +10,6° (+10,0° – 1960 р.) і температура повітря продовжує зростати – на 11 годину було +13,4°.

Причина такої аномалії – Черкащина залишається у теплому секторі атлантичного циклону. Південні вітри закидають в наші широти маси добре зігрітого Гольфстрімом вологого повітря.

За прогнозом, найближчі 3 доби – з вівторка по четвер часом випадатиме дощ. На фоні теплої температури спостерігатимуться тумани. Температура вночі 1-6º тепла, вдень 4-9º. Таку синоптичну ситуацію зумовлять атмосферні фронти хвильового циклону з півдня.
Уже в п’ятницю погоду Черкащини буде формувати холодна частина циклону, тому температура знизиться на 6-8º. Холод змінить фазу опадів, тому чекаємо невеликий мокрий сніг та сніг.
За попередніми оцінками, новорічна ніч за класикою жанру з невеликим снігом та невеликим морозом. Проте зліпити снігову бабу не вдасться, значного снігового покриву не прогнозується.

Залиште коментар