Цьогорічний грудень на Черкащині може отримати звання аномально теплого

Цьогорічний грудень на Черкащині може отримати звання аномально теплого

Цьогорічний грудень на Черкащині претендує стати аномально теплим, а 2019 рік – найтеплішим та найсухішим за весь період метеорологічних спостережень на Черкащині. При цьому найвища температура грудня +16,7º зафіксована у 2008 р., найхолодніше у 1997 р. у м. Золотоноша – 27,9º морозу. Про це інформує директор Черкаського обласного гідрометеоцентру Віталій Постригань.

Синоптична ситуація наразі така.

Надто активна північна Атлантика один за одним надсилає по північним широтам циклони, атмосферні фронти яких перекрили доступ холоду у наш регіон. Однак, чи варто дивуватися такому розвитку подій? Грудневі відлиги швидше правило, ніж виняток. За 70 років спостережень грудня без відлиг не було! Найменше відлиг – 3 зафіксовано у 2002 році, а найбільше – 30 у 2006.

Панування теплого атлантичного повітря збережеться на Черкащини, як мінімум, до кінця місяця.

До кінця робочого тижня на Черкащині істотних змін у синоптичній ситуації не очікується, підвищений температурний фон збережеться. Температура вночі 0-5º тепла, вдень 5-10º. Супроводжуватимуть цю ідилію стримані південні вітри. Більш рвучкі – дістануться північним районам.

У вихідні погода дещо зміниться, атмосферні фронти із заходу зумовлять невеликі дощі та коливання температури повітря на 2-4º.

Така тепла погода дозволяє значно економити на паливно-мастильних матеріалах, любителям хутра для його вигулу краще підходять північні райони Європи.

За останні 30 років новорічна ніч у Черкасах:
– найтепліша +2,2° у 2000 році,
– найхолодніша -20,2° у 1995 році,
– лише у 16 роках Новорічна ніч була з опадами,
– найбільший сніговий покрив – 16 см спостерігався у 1986 та 2018 роках.

Залиште коментар