«Цьогорічний травень поводиться по-квітневому», – черкаські синоптики

«Цьогорічний травень поводиться по-квітневому», – черкаські синоптики

Зазвичай із 13-15 травня на Черкащині розпочинається літо з переходом середньодобовою температурою через +15º. Проте цьогорічний травень поводиться по-квітневому. Спостерігається дуже часте чергування хвиль тепла і холоду у супроводі періодичних дощів та посиленого вітру. Температурний фон нижче норми на 2-3º.
Про це інформують у Черкаському обласному гідрометеоцентрі.

Агро-новини. Для озимих та ранніх ярих зернових, які вважаються менш вибагливими до тепла, дощі та відсутність високих температур виявилися надзвичайно корисними для формування майбутнього врожаю. А ось умови для овочевих культур в ранні строки були малосприятливими, ріст і розвиток за таких температур гальмувався, а заморозки подекуди були критичними для їх сходів.
Вчасні дощі припинили засуху на окремих площах східної частини, що розпочалася в кінці квітня та підтримували достатні та задовільні вологозапаси на решті площ, значення яких тривалий час утримувалися на рівні найнижчих. У ранніх ярих зернових завершувалося кущіння та за цілком достатніх вологозапасів грунту розпочався період активного росту стебла та формування колосу.
У неділю з надходженням чергового атмосферного фронту чекаємо на невеликий дощ. Температурний фон не зазнає суттєвих змін.
Початок робочого тижня обіцяє бути погожим, проте вітряним.
За попередніми оцінками, 22-23 травня існує ймовірність заморозків. Тож є час для забезпечення захисту сходів сільгоспкультур від їх негативної дії (найбільш пізня дата заморозків в області на поверхні ґрунту 28 травня).

Залиште коментар