Центр комплексної реабілітації для дітей з інвалідністю може з’явитися в Черкасах

Центр комплексної реабілітації для дітей з інвалідністю може з’явитися в Черкасах

Центр комплексної реабілітації для дітей із інвалідністю з’явиться до кінця року в Черкасах. Про це під час прес-конференції повідомив заступник міського голови Юрій Ботнар. Його, зазначає він, облаштують на базі двох існуючих відділень для таких дітей та розширять спектр послуг.

– Ми зобов’язані створити необхідні умови для всебічного розвитку діток із інвалідністю, допомагати як їм, так і їхнім батькам, – говорить Юрій Ботнар. – Утім, роботи в цьому напрямку ще дуже багато, вона повинна бути системною.

Нині в Черкасах проживає 850 дітей із інвалідністю та ще понад 28 тисяч дорослих людей із особливими потребами (їм виповнилося 18 років). Кожного дня центр, за попередніми підрахунками, зможе одночасно приймати орієнтовно до сорока осіб.

– Ми хочемо зробити все, аби такі діти мали змогу до повноцінної адаптації в нашому суспільстві: навчати їх абсолютно різним побутовим навичкам, допомогти їм комфортно почуватися серед людей, які не обмежені в своїх фізичних можливостях, – додав своєю чергою директор департаменту соціальної політики Олег Гудзенко. – У той час, коли такі дітки перебуватимуть під наглядом у нашому центрі, їхні батьки зможуть приділити якийсь час і собі.

За його словами, людей із інвалідністю, які старше 18 років, у такому центрі планують працювати над їхнім фізичним розвитком, допомагати їм здобути елементарні професійні навички.

Натомість директор департаменту освіти та гуманітарної політики Сергій Воронов повідомив, що до 1 вересня 2018 року в Черкасах хочуть відкрити ще два центри інклюзивної освіти.

– Зараз ми вирішуємо питання про розташування такого центру, це місце має бути доступне й зручне для містян із різних мікрорайонів, – наголосив він. – Тут навчатимуться діти з особливими потребами віком від двох до 18-ти років.

За його словами, відповідні рішення для створення Центрів інклюзивної освіти мають на сесії ухвалити депутати міської ради.

Про це інформує прес-служба ЧМР.

Залиште коментар